Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a MIMO? Hogyan működik?...

Mi az a MIMO? Hogyan működik? Miért kell hozzá több antenna?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 12:32
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
De akkor nem értem, hogyan működik. Valaki elmagyarázná?
2022. dec. 14. 16:24
 12/32 anonim ***** válasza:
24%
#11: Ott van elmagyarázva a #2-es hozzászólásban: a rádió váltogat a különböző antennacsatlakozók - így antennák/antennaelemek - között, ezzel változtatva azt, hogy milyen irányban (lásd: beamforming) vagy milyen polarizációval (ugyanis az egymásra merőleges polarizáltságú adó- és vevőantenna nem/kevésbé "látják egymást") forgalmazzon.
2022. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
beamformin az csak a wifi 6-nál jött be. mimo pedig már n wifinél is volt
2022. dec. 14. 19:35
 14/32 A kérdező kommentje:
én arra vagyok kiváncsi előszöris hogy az n wifinél hogyan működik a mimo, ahol (n wifinél) még nem volt beamforming
2022. dec. 14. 19:36
 15/32 A kérdező kommentje:
aztán ha megértettem a mimo működését, akkor majd arra is kiváncsi leszek, hogy a mu-mimo hogy működik
2022. dec. 14. 19:37
 16/32 anonim ***** válasza:
47%

#13/#14: Lásd: "vagy milyen polarizációval (ugyanis az egymásra merőleges polarizáltságú adó- és vevőantenna nem/kevésbé "látják egymást") forgalmazzon" - ide még hozzátenném az egymástól adott távolságra levő antennákat is.


Bővebb kifejtését megtalálod a Wikipedia szócikkében:

[link]

2022. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Tehát ha más polarizáltságú az antenna, akkor ugyanazon a frekvencián adhat két egymás mellett lévő adó. Jól értem?

Tehát nem zavarják egymást, nem lesz interferencia

2022. dec. 15. 08:07
 18/32 A kérdező kommentje:

"ez a wifinél kezdetek óta létezik, igaz kezdetben csak egy antennán/antennaelemen belül - és a között is váltogatnak."


Tehát van olyan MIMO ami egy antennácal is működik?

2022. dec. 15. 08:12
 19/32 A kérdező kommentje:
Meg tudták volna csinálni hogy a 3 antenna helyett az n szabványban is csak 1 antenna legyen?
2022. dec. 15. 08:14
 20/32 anonim ***** válasza:

"Tehát ha más polarizáltságú az antenna, akkor ugyanazon a frekvencián adhat két egymás mellett lévő adó. Jól értem?"

Eleve a wifi - a már említett alcsatornák - illetve a CSMA/CA közeghozzáférés (RTS/CTS) miatt tud adni ugyanazon a frekvencián. A több polarizáció/elkülönített antennák csak a MIMO miatt kell.


"Tehát van olyan MIMO ami egy antennácal is működik?"

Van olyan antenna, ami több antennaelemből áll (például az alábbi Yagi-antenna: [link] ), de abba is több kábel megy bele.


"Meg tudták volna csinálni hogy a 3 antenna helyett az n szabványban is csak 1 antenna legyen?"

Megfelelő antenna-kialakítással, igen - főként panelantennáknál:

[link]

2022. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!