Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A magyar Wikipédián miért...

A magyar Wikipédián miért fogadják el lassan az ellenőrizetlen szerkesztéseket? (Még az olyanokat is, amiket könnyű lenne leellenőrizni.)

Figyelt kérdés

2023 január végén és február közepén volt néhány szerkesztésem a magyar Wikipédián. Mivel nem vagyok megerősített szerkesztő ebből kifolyólag a járőröknek ellenőriznie kell a szerkesztéseimet, hogy az ellenőrzött legyen és mindenki automatikusan láthassa.


A szerkesztések, amiket véghez vittem 1-2 mondat leírása volt, melyek száraz tényadatokat tartalmaznak a szócikk tárgyáról. Természetesen megbízhatónak minősülő forrásokat mellékeltem Cite web/Hiv-web/CitPer, etc... sablonok valamelyikébe beillesztve, hogy formailag is korrekt legyen.


Viszont lassan fogadják el a szerkesztéseimet, miközben korrekt szerkesztéseknek számítanak. (Rengeteg szerkesztésemet el szokták fogadni, viszont nagyon lassan.) 1-2 perc lenne elolvasni amit leírtam és a mellékelt forrásokban lecsekkolni ott van-e az az adat.


Miért van az, hogy a magyar Wikipédián az egyértelműen korrekt, jól megírt szerkesztéseket lassan fogadják el? Még abban az esetben is, amikor kevés hozzáadott tartalom van.



2023. márc. 6. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell erőltetni a magyar wikipediát? Csak az angol a hivatalos számomra pl. Ami magyar, az már nálam a megbízhatatlan kategória.
2023. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Az angol Wikipédián alsóhangon százezres tételben nincsenek megírva szócikkek, amiknek létezniük kéne, de bafták még megírni angolul. Például a kérdésben említett szerkesztéseimet is olyan szócikken végeztem el a magyar Wikipédián, amiről még nincs angolul szócikk.
2023. márc. 6. 09:16
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
a magyar wikipédia adminjai unatkozó nyugdíjasok, akik szabadidejükben nem tudják elfoglalni magukat és azt hiszik hogyha wikipédián adminok akkor már valakik. olyanok mint a reddit moderátorok
2023. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Talán mert kevesebb magyarul értő admin van mint amennyi angolul értő a világon. És még a szakmai részhez is értsen, ha nincs angol wiki oldal amiről csak fordítani kell szakmai tudás nélkül.
2023. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

"Miért van az, hogy a magyar Wikipédián az egyértelműen korrekt, jól megírt szerkesztéseket lassan fogadják el?"

Inkább miért baj az? Egyébként a nem "korrekt" írásokat lassan sem kell jóváhagyni.

2023. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem érnek rá, el vannak foglalva azzal hogy noname, kutyát se érdeklő 16 éves focistákról írjanak cikkeket.
2023. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
93%
Kevesen vannak.
2023. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Néztem, hogy legalább 1 éves szerkesztéseim sincsenek még elfogadva. Na az szép... xDDD
2023. máj. 4. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
A szerkesztéseket járőrök hagyják jóvá. Kevesen vagyunk.
2023. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Jelezd a járőrők üzenőfalán, és akkor általban "felgyorsul" a folyamat.
2023. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!