Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook mi alapján dobja...

A Facebook mi alapján dobja fel a Kit ismerhetek?-be az embereket?

Figyelt kérdés
Vannak urban legendek, miszerint azok kerülnek oda, akik megnézték a profilunkat. Van ennek valóságalapja?

2023. márc. 28. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Algoritmus
2023. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam.
2023. márc. 28. 21:05
 3/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
66%

Nekem legalább fél évig dobálta fel annak a gázszerelőnek a profilját, akivel összesen kétszer beszéltem telefonon és kétszer járt a házamban: egyszer, amikor megállapította, hogy kazánt kell cserélni és egyszer, amikor kicserélte.

Azaz az algoritmus biztosan figyelembe veszi ilyenkor a fizikai közelséget. Ezt többször tapasztaltam amúgy. Voltak haverok, akikkel nyaralni mentem 3 napra a Balatonra és bedobta őket a kit ismerhetek részbe. Onnan jelöltem aztán be őket. Szóval ilyen tekintetben igen, jól működik az algoritmus.

De volt már olyan is, hogy kocsmázni voltunk valakivel és éjszaka görgettem a facen, bedobta a profilját. Meglepődtem :)

Szóval lényegében igen, szerintem az algoritmus mindent figyelembe vesz, aztán ezek alapján oszt-szoroz. Mindenesetre a fizikai közelségnek nagyon nagy szorzója lehet ebben a képletben.

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, csak a saját tapasztalataimat.

2023. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van egy kamu fb fiókom már vagy 10 éve. Nincs rajta se ismerős, se semmi. Mégis mikor 1-2 havonta belépek valamiért, van vagy 15-20 ajánlásom, ami az araboktól kezdve a cigányokig, meg random akárkikből áll.
2023. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi! A közös dolgokra én is gondoltam (település, iskola, munkahely, csoport, ismerősök). Azt viszont furcsállom, hogy akivel mindössze két közös ismerősöm van, azt legalább háromszor dobta már fel, míg azt akivel több, mint 20 azt nagyjából egyszer. Ilyenkor én is megjelenek nála?
2023. márc. 28. 21:23
 6/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
66%

Elvileg megjelensz nála te is, igen.

De érted, amiket te mondasz, azokat te írod be... te töltöd ki a profilodat... Azaz vagy megadod vagy nem :D

De a helyalapú azonosítást azt általában minden alkalmazásnak meg kell adnod engedélynek különben nem fog működni. És a Face nyilván az alapján dobja be ezeket az embereket, azaz hogy kivel voltál egy helyen, egy időben.

Ez világos is, csak erre ki adott engedélyt a Facenak? :D

De amúgy amikor új helyen kezd el dolgozni az ember, akkor is elkezdi bedobálni az új munkatársakat kit ismerhetekbe, úgy hogy be se állítottad az új munkahelyedet meg nem jelöltél be még senkit onnan.

2023. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

"ki adott engedélyt a Facenak?"


Te, mikor elfogadtad az ÁSZF-et.

2023. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
86%

"Te, mikor elfogadtad az ÁSZF-et."


Költői kérdés volt. Nyilván ezek a közösségi oldalak olyan szerződéseket fogadtatnak el velünk, amiket az életben nem tudunk semmilyen módon megtámadni. Ügyes jogászoknak fizetnek. :)

2023. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Másrészt az ÁSZF elfogadása feltétele az oldal használatának. Ügyik.
2023. márc. 28. 22:34
 10/16 NTBS ***** válasza:
35%
Egy működő algoritmus alapján.
2023. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!