Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan látja a társkereső app...

Hogyan látja a társkereső app mégis a lokációmat, ha VPN-t használok? Nem értem.

Figyelt kérdés

Szóval vpn-en beállítottam egy spanyol lokációt. Oda szeretném, hogy tegyen a társkereső.


Inkognito lapon regisztrálok a lokáció hozzáférést engedélyezem a böngészőből, de mégis visszadob Magyarországra. Ez hogyan lehetséges? Mit rontok el?


A VPN aktív, az IP cím és gondolom a lokáció spanyol. Akkor honnan tudja a társkereső app inkognito lapról azt, hol vagyok? Miért dob vissza? Nem értem.


2023. ápr. 8. 13:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez amúgy nem a tinder hanem más és böngészős verzióját használtam.
2023. ápr. 8. 13:26
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

"Inkognito lapon regisztrálok a lokáció hozzáférést engedélyezem a böngészőből, de mégis visszadob Magyarországra."

Nagyon egyszerűen: az oldal a böngésző által Accept-Language HTTP-fejlécben elküldött

[link]

preferált nyelv alapján dönt, nem az IP-cím - amit a VPN hivatott meghamisítani - szerint. Az inkognitó mód meg csak a hosszú távú gyorsítótárazást, az előzmények lokális mentését kerüli ki.

2023. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor sem értem, hogy a nyelv alapján honnan tudja azt, hogy én Kecskeméten vagyok.

Ha nem a nyelv alapján dönt, akkor hogyan tudnám megoldani a helyváltoztatást?


Még csak nem is csalás vagy spam célból kell ez, hanem azért, mert rengeteget utazom és jó lenne a lányokkal előre lebeszélni a találkozót mielőtt odamennék egy adott helyszínre.


Használjak más böngészőt, vagy portable chrome-ot minden sessionhöz? Nem másztam bele ebbe ennyire.

2023. ápr. 8. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:

"Akkor sem értem, hogy a nyelv alapján honnan tudja azt, hogy én Kecskeméten vagyok."

Az meg lehet, hogy a böngésző árulja el a Javascriptes geolokációs programozói interfész:

[link]

segítségével (itt: [link] tesztelheted).


A Geolokációs API becsapható - például a Firefoxnál alkalmazott böngészőbővítménnyel:

[link]

a nyelv is meghamisítható - többek között erre szolgál a Chameleon:

[link]

2023. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi
2023. ápr. 8. 16:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez működött, chrome-ban is, nem is értem, hogy VPN-en keresztül hogy jön át a geolokáció, érthetetlen.
2023. ápr. 8. 17:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Talán az a legjobb, ha csinálok kis portable chrome-okat és abból más-más lokációra teszek más-más profilt és úgy működik. De akkor viszont ez az app ezek szerint az IP-t nem is figyeli? Nem értem.
2023. ápr. 8. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:

"De akkor viszont ez az app ezek szerint az IP-t nem is figyeli?"

A publikus IP önmagában nem annyira egyedi - egy publikus IP-címet többen is használhatnak egyszerre - éppen ezért használják a böngésző által létrehozott ujjlenyomatokat azonosításra.


"nem is értem, hogy VPN-en keresztül hogy jön át a geolokáció, érthetetlen"

Teljesen érthető: a VPN-szolgáltatás csak az IP-címed fedi el, illetve a közted és a VPN-szerver közötti kapcsolatot titkosítja.

Nem szűri a böngésződ által hátrahagyott ujjlenyomatokat, nem végez kártevőszűrést, nem figyelmeztet, ha valami privát dolgot posztolsz ki.

2023. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De a böngésző honnan szedi le a geolokációt? Tudtommal nincs gps a laptopban és az egyetlen adat amiből hozzáférhetne tudomásom szerint az IP cím.
2023. ápr. 8. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:

"De a böngésző honnan szedi le a geolokációt? "

Az operációs rendszer biztosít ehhez felületet - például:

[link]

több forrásból származhat - a GPS-től, a GSM-adótornyok (példa egy nyílt adatbázisra: [link] ), Wifi-adók (példa: [link] ) pozíciójából, az IP-címig (pár forrás: [link] ) több helyről beszerezhető a lokáció.

2023. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!