Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Optikai hálózattal gamer router?

Optikai hálózattal gamer router?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A településen ahol élek, kiépítettek új 2gb-os Telekom netet. Valamennyire utána néztem a dolgoknak, hogyha igényelném akkor optikai hálózatot húznának be ami azzal a routerrel működik, amit alapból adnak a csomag mellé. Az a kérdésem, ha én egy gamer routert akarok venni mellé, (Hogy ki legyen használva teljesen az internet) akkor azt hogyan tudom megoldani? Jelezzem előre hogy valami konverterrel oldják meg?


Válaszokat előre is köszönöm!


Ezt a routert néztem ki: ASUS - ROG RAPTURE GT-AX6000



2023. jún. 19. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
bridge módba kell tenned magadnak a szolgáltatói router felületén
2023. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy a gyári routeruk amit jelenleg adnak is kifejezetten jó darab.
2023. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi az a gamer router?

Sok sok rgb led ami ütemesen villog rajta? Ettől gamer?

2023. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

gamer router xD mikkel lehet manapság hülyíteni a népet.

majd ne felejtsd el gamer kábelt venni mellé xD

2023. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Hirtelen a "Dedikált léggitár" jutott eszembe, kb. ez a kategória lett a "gamer cucc" is.


Ráírják, hogy GAMER, aztán eladják ötszörös áron.

2023. jún. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Eleve nem tudsz olyan kereskedelmi forgalomban kapható ONT egységet venni, ami kompatibilis a Telekom hálózatával, tehát annak használatát nem tudod megkerülni sima modem/bridge módba kell rakni ahogy az #1 -es is írja, majd csak utána kötheted a saját a routered.


És most a "Gémer routerekről". Ha eltekintünk a szép színes ledektől meg a dizájntól valóban lehetnek olyan szolgáltatásai, ami javítják a válaszidőt. De ezek hatékonyságáról erősen megoszlanak a vélemények.


Már a szolgáltató eszköze is, amit ehhez a csomaghoz adnak 2,5 gigabites portokkal rendelkeznek és és Wi-Fi 6 támogatással. Tehát egyáltalán nem gagyi eszközről van szó.


(Korábban csak 1 gigabites portokkal rendelkezőt adtak, aminél a 2 gigabit csak úgy volt elérhető ha párhuzamosan használtad egy másik kábellel. )


Tehát a Gémer routerrel csak kihajítod a pénzed az ablakon.

2023. jún. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit előttem írtak az igaz.

Viszont én nem bíznám a hálózatom kezelését a szolgáltatói eszközre ahol nem én vagyok az admin.


A Mikrotik hAP AX3-nek van 2.5G csatija, 6-os wifit tud, és 50eFt környékén beszerezhető.

Viszont nem gémer, és érteni kell a konfigjához.

2023. jún. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Már a szolgáltató eszköze is, amit ehhez a csomaghoz adnak 2,5 gigabites portokkal rendelkeznek és és Wi-Fi 6 támogatással."


Te milyen ONT-t kaptál? Nekem Technicolor FGA2233-at adtak, de csak 1db 2.5-es port van rajta. Persze dugtam rá saját routert.

2023. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Mi az a gamer router?
2023. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt engedd el es vegyel valami nem gamer joval olcsobb de sokkal jobb routert pl valami fasza tp linket ami kette hugyozza ezt a csodat de legabb nem gamer
2023. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!