Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van-e olyan online képregény...

Van-e olyan online képregény generátor, amelyik képes arra hogy egy feltöltött kép alapján állítsa be magának a leendő új képregény stílusát?

Figyelt kérdés

Tehát feltöltenék neki egyik kedvenc képregényemből egy oldalt, és akkor olyan rajz technikával készítené el az újat is.


Ez nekem azért lenne fontos, mert annyira elárasztotta már az erotikus képregény piacot a japán hentai, hogy lassan szinte már csak az van, és ezek a generátorok is folyton azt erőltetik. Pedig nekem a klasszikus európai, és már retrónak is mondható, realisztikusabb rajzolási stílus sokkal jobban tetszik.


Mutatnék példát rá szívesen, de az szerintem itt úgysem menne át a moderáción, gondolom még a kényes részeket kitakarva sem.


Előre is köszi!



#Hentai #képregény #online képregény generátor #képregény generátor
2023. júl. 11. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Van példának okáért egy ingyenesen letölthető, platformfüggetlen nyílt forrású, szövegből képet generáló, mesterséges intelligenciás alkalmazás a Stable Diffusion ( [link] ) - ennek egy könnyebben használható kiadása az Automatic111 névre hallgat:

[link]

ezen alkalmazás úgy tud képet generálni, hogy igen sok - tíz-/százezres nagyságrendű - képpel betanítják, azokkal adott szöveghez tartozó modellt alkotnak. Ezt a modellt további képekkel lehet finomhangolni (fine tuning, hypernetwork, embedding, textual inversion témákban érdemes ennek utánanézni).

2023. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Megnéztem ezt a "könnyebben használható kiadást", de nekem még ez is szörnyen kínai. Én az ilyen githubos cuccokhoz hülye vagyok. Nekem ezek túl bonyolultak, amelyik telepítőt nem install.exe-vel kell indítani ott már meg is áll a tudományom.


De azért kösz.


Más tipp még esetleg? Amúgy végül is igen, lehet program is, nem muszáj hogy online használható legyen, tehát hogy weboldal legyen, csak lehetőleg ne a github-ról.

2023. júl. 12. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:

#2: "de nekem még ez is szörnyen kínai"

Pedig nagyon sokkal könnyebb nem lesz. Ez egy komplex (és gépigényes) technika, az erre épülő online szolgáltatások nagyon általános modellekkel és "extremitásmentes" beállításokkal dolgoznak (hogy ne sértsék senkinek a jogait és az "érzékenységét"), így ha valami extrát akarsz, akkor azt érdemes magadnak felépíteni, betanítani, kitapasztalni.


Az általam megadott oldalon szerepel a telepítési leírás:

[link]

2023. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez hidd el ha ilyen tanítós, programozós dolog akkor nem nekem való. Az én számítógépes tudásom ehhez nagyon kevés.


Viszont ha ennyire benne vagy ezekben akkor inkább kérdeznék mást, az hátha egy jobban járható út lenne nekem: és olyat programot vagy weboldalt tudsz-e ami képregények buborék mezőiben lévő szövegeket lenne képes lefordítani? Pl. betallóznék neki a PC-mről egy vagy több oldalt, megvárom amíg dolgozik aztán pedig elolvasnám a végeredményt.


Vagy először elindítanám a fordítót ami elindulna a háttérben vagy kis ikonban vagy akárhogy, aztán pedig megnyitom simán, pl. XnView-vel a képregény egy oldalát is, és aztán meg az egeremmel szépen kijelölgetném neki a szövegdobozokat, tehát annyit mondjuk mindig segíthetnék neki hogy pontosan a képernyő mely részében kellene éppen angol, francia vagy egyéb más idegen nyelvű szöveget találnia, OCR segítségével felismernie, értelmeznie, majd pedig lefordítania.


Ilyesmi esetleg?


Remélem olvasol még :-S

2023. júl. 14. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:

"és aztán meg az egeremmel szépen kijelölgetném neki a szövegdobozokat, tehát annyit mondjuk mindig segíthetnék neki hogy pontosan a képernyő mely részében kellene éppen angol, francia vagy egyéb más idegen nyelvű szöveget találnia, OCR segítségével felismernie, értelmeznie"

Ilyet például a gImagereader:

[link]

tud.

2023. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, le is töltöttem.


De ez hogy fordít? Hogy kell rávenni?

2023. júl. 16. 03:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak OCR.

Ha fordítás kell, akkor van egy csomó online fordítószolgáltatás - például:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2023. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó akkor inkább hagyjuk ezt is, mert önmagával az OCR-el én még nem sokkal vagyok előrébb. Nekem egy olyan program kell ill. kellett volna, amiben már beépített fordító is van, ahogy pl. feliratos témában a Subtitle Edit-ben is.
2023. júl. 16. 16:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!