Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Drive-ról letöltéshez...

Google Drive-ról letöltéshez elegendő az olvasói megosztása a fájlomnak?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem régen egy zip fájlt nyilvánosra, de a google biztonsági szabályainak időközbeni megváltozása miatt most már folyamatosan engedélyt kell adnom mindenkinek, aki a link birtokában le szeretné tölteni.

Azt szeretném, hogy letölthető legyen bárki számára, aki rendelkezik a linkkel, de ne tudja senki módosítani vagy törölni rajtam kívül. Melyiket kell választanom?

Az engedélyezésnél ezekből választhatok, nekem nem egyértelmű:

Olvasó:

A link birtokában az interneten bárki megtekintheti.

(Ez mit jelent? Le is töltheti? Azt szeretném, ha letölthetné, de a tárhelyen nem módosíthatna az eredeti fájlon.)

Hozzászóló:

A link birtokában az interneten bárki hozzászólhat.

Szerkesztő:

A link birtokában az interneten bárki szerkesztheti.

(Ez utóbbi azt jelenti, hogy módosíthatja az eredetileg feltöltött fájlomat? Azt nem szeretném engedélyezni senkinek.)



2023. júl. 13. 10:32
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem, csak megtekinteni van lehetősége. A legjobban szerintem akkor jársz ha MEGA-ra rakod fel, adsz egy megtekintêsi lehetőséget Google driveon, felteszel egy txt-t, hogy újabban már ezen a linken éri el {link}.
2023. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ahhoz, hogy Drive-ról letölthesse Szerkesztői jogot kell neki adnom?
2023. júl. 13. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Igen...
2023. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igen a kérdésre a válasz, az első emeletes baromságot írt. NEM kell szerkesztési jog..
2023. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szerkesztői jogot adni senkinek.

Évek óta így küldök fájlokat, és mindig csak olvasóként osztom meg a fájlokat, és mindenki szépen le tudja tölteni.

2023. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem sem! Másik gmail accountomról simán le tudom tölteni olvasóként, szóval fura volt, hogy más miért nem tudja ezt megtenni, ha én igen.
2023. júl. 13. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!