Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Se instára se facebookra nem...

Se instára se facebookra nem lehet már regisztrálni?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is ugyanazt tapasztalja: van, aki frissen akart regisztrálni, van, aki új profilt csinált, van, aki hosszú idő után szeretett volna regisztrálni. Két lehetőség van: végig sem ér a regisztrációs folyamat, és már 180 napos tiltást kapnak, és a rendszer telefonszámot kér, vagy végigér a folyamat, regisztrálnak is, aztán pár nap után jön a tiltás úgy, hogy SEMMIT nem csinálnak.

Fellebbezésnek helye nincs, hiába írtam Én, más ismerősöm, ők is írtak, de semmi. Mi a baja ennek a két platformnak? Bezzeg a zaklatókat, pedofilokat nem tiltják.



2023. aug. 7. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom. Még korábban, 2020-ban töröltem a Facebook, és instagram profilomat.

Majd később egy új közösségbe keveredtem, ahová muszáj volt készítenem egy facebook (Vagy is messenger) profilt, mert ott volt a közösség chat csoportja. Akkor gondoltam magamban, már legyen egy új Facebook profil, ahová csak azokat az ismerősöket veszem fel, akiket valóban ismerek, és nem lesz 890 fölösleges ismerősöm, hanem csak 50. Ez így is lett, a Facebookomat akkor még sikeresen létrehoztam 2022 közepén, azonban az instagram profil létrehozásánál én is gondokba ütköztem. A profil létrejött, viszont 2 ember bekövetését követően (Nem hazudok, anyukámat, és a barátnőmet követtem be csak, tesómat már nem hagyta) kiírta nekem, hogy gyanús tevékenység miatt a profilomat felfüggesztik nem tudom mennyi időre. Talán egy hét volt, de nem tudom. Ez a felfüggesztés abból állt, hogy nem tudtam embereket követni, nem tudtam likeolni, és nem tudtam hozzászólni. Na mondom akkor húzzatok ti szépen a jó büdös p.csába, és töröltem még az nap az insta profilomat, és azóta sincs. Mert még ha le is járt volna az egy hét, mi a garancia arra, hogy nem tiltanak le megint, csak mert belikeoltam egy az egyik családtagom által megosztott tartalmat?

Bezzeg a rohadt követőkért szopó fb ribiket meg nem tiltják, mert az már nem gyanús? (Akinek nem inge, úgy sem veszi magára)

A Facebook profilom azóta is él, és nem tiltották le, pedig ott is jelöltem sorban azokat az embereket, akiket az ismerőseim között akartam látni.

2023. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Új böngészőből kell regelni. Az nem elég hogy mittudomén letörlöd a google chromot és vissza teszed. Olyan böngésző kell amivel soha nem facézott senki. Ilyenből viszont jó egy portable verzió is (bár az ugye később nem frissül.) Na a lényeg hogy új böngésző kell, és ha tel számot kér be annak is új kell, és új email cím is.
2023. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper :O Telefonszámot nem akar megadni egyikünk sem. Tőlem is folyton kéri, de minek? :D Egy ismerősöm megadta, miután feltörték a fiókját, Mexikóból kapott üzenetet, hogy kell a kód.
2023. aug. 7. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Telefonszám ha szerencséd van pont mostanába már nem kell hozzá. Pár hete csináltam és a mai napig nem kérte be. Új emaillal próbáld meg egy portable böngészőből, és amit kódot küldenek az emailedre azt add meg neki egyből. Nekem így nem kért tel számot. Egy próbát megér ;)
2023. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Portable ez olyan mint a google, meg a firefox? Nem hallottam még róla!
2023. aug. 7. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek hordozható verziók - elég beletenni egy mappába és onnan elfut mint különálló böngésző. A fő baj velük hogy nem frissül, mivel ugye rendesen nincs betelepítve.

Innen pl leszedheted

[link]

[link]


Amúgy az a legjobb ha telepítesz egy újabb böngészőt. Ha pl chrome-d van rakj rá firefoxot vagy edget - és így az új böngészőből tudsz már regisztrálni.

2023. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2023. aug. 7. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!