Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországon kockázatos...

SIDLER22 kérdése:

Magyarországon kockázatos például Tor Exit relayt üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Itt most nem feltétlen exit relay-re gondolok hanem bármi más is lehet. Akár az is, hogy nyitott Wi-Fit sugárzok otthon és valaki erről nyit meg problémás weboldalakat.

Azt is tudom, hogy adatot nem lát a szolgáltató csak egy cél IP címet (illetve a portot, de az nem lényeges).

A kérdésem tehát az lenne, hogy kéne aggódni itt magyarországon az miatt, hogy egy adott IP címre csatlakozás miatt bajba kerülhetek? Egyáltalán felengednek az internetre bármilyen országból is olyan webszervert ami problémás lehet?

Olvastam olyat is magyar .gov oldalon, hogy az angoloknál kimondta a bíró hogy ezért nem lehet az előfizetőt okolni.



2023. aug. 8. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ahol nincs erre külön törvény, ott kockázatos üzemeltetni.
2023. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A BKK jegyvásárlós és hasonló esetek jó példái annak, hogy még azért is téged hurcolnak meg, ha jót akarsz.

[link]


Ha lehetővé teszed hogy a te nevedhez kötött előfizetésen keresztül csináljanak bármit, téged is vesznek elő érte. Ehhez képest ész nélkül hirdetik a trash videósok is, hogy néhány cent jutalékért add el a netforgalmadat vadidegeneknek, mert az milyen jó.

2023. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Itthon semmi olyat ne csinálj amire rá lehet mondani, hogy "hackerkedés", mert meghurcolnak. Direkt tettem idézőjelek közé, mert a #2 által említett BKK-s eset se valami nagy dolog, de a bíróságot ez nem érdekli, egy szinten fog kezelni bankokba betörő hackerekkel...


Ha nagyon szeretnél ilyet csinálni, akkor bérelj valamilyen országban szervert ahol ez legális. Nem olyan drága dolog ez és ezzel is segítesz sokaknak!

2023. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

#2: Azért a BKK-s esetben a srácot bármennyire is a jó szándék vezérelte, elkövette azt a hibát - mentségére legyen szólva: fiatal - hogy egyrészt ezt a BKK/T-Systems előzetes megkérdezése nélkül tette (ez által az "információs rendszerben lévő adatot" "jogosultsága kereteit megsértve" változtatta meg, így a T-Systemsnek hivatalból meg kellett tennie a feljelentést), másrészt miután 2017. július 14-én, péntek délután jelezte a problémát a BKK-nak, 2017. július 18-án, kedden este jelentkezett árulkodni az RTL klubnál és a 444-nél.

Nem hiába "szürke zóna" a "szürke kalaposok" tevékenysége:

[link]


A kérdéshez: mivel a megosztott hálózati kapcsolatodon keresztül bárki bármit - így bűncselekményt - csinálhat, és az "exit node"-on keresztül a kapcsolat nem feltétlenül titkosított se nem anonimizált, így a sérelmezett fél a te publikus, Internet felől látható IP-címedet fogja jelenteni a hatóságoknak, akik így először téged vesznek elő (az már más kérdés, hogy a nyomozás során kiderülhet, hogy te ebben ártatlan vagy, de a hosszadalmas bürokratikus hercehurcát neked kell elviselned).


Volt erre már precedens, nem egy esetben:

* [link]

* [link]

2023. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

#3: "Itthon semmi olyat ne csinálj amire rá lehet mondani, hogy "hackerkedés", mert meghurcolnak."

Külföldön is.


Lásd példának okáért Marcus Hutchins FBI általi letartóztatását:

[link]

de Nik Cubrilovic is megjárta:

[link]

2023. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!