Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az normális ha 1000mbs net...

Az normális ha 1000mbs net csomagom van de mérésének 80mbs-t mértek?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy most akkor 1000 körül kell e lennie vagy ennyi normális ennel a csomagnál?
2023. aug. 16. 08:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a LAN port csak 100Mbit-es?
2023. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Oh erre nem is gondoltam

Hogyan tudnám ellenőrizni?

2023. aug. 16. 09:28
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A legsuttyóbb alaplapomon is gigabites LAN volt szerintem már 10-12 évvel ezelőtt is, nem gondolnám, hogy ez a gond. Véletlenül az egyik nem megabit, a másik meg megabyte? 8 a váltószám, a 80 ugyan kevesebb, de a gigabites net nem garantált gigabites letöltést kínál, általában 300-800mbit közötti sebességet ígérnek, amibe a 80MB bőven benne van.
2023. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

80 Mbps lehet WiFi kapcsolat is, ott ez kb. az N -es szabvány.

Illetve ahogy írták, nem mindegy hogy MB/s vagy Mb/s.

8 bit az 1 Byte, vagy is ahogy előttem írták, a 80MB/s elég jó.

Nem a max, de ahhoz annak is kell tudnia - szabad kapacitá ahonnan letöltesz.

Illetve még lehet hardver korlát, 100Mbps LAN/WAN port, pl. routeren.

2023. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Mutasd a mérési eredményt..
2023. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

[link]


Telefonon mértem most

2023. aug. 16. 10:41
 7/26 anonim ***** válasza:

1. Nem mbs (ez millibitmásodperc lenne, ami nem létező mértékegység), hanem Mbps (megabit per másodperc) vagy MBps (Megabájt per másodperc) lesz az.


2. Lényeges, hogy mivel mérsz sebességet.

Egyrészt, hogy milyen szoftverrel, szolgáltatással?


Mert míg a speedtest.net vagy speed.cloudflare.com Mbps-ban jelzi vissza a sebességed, addig egy böngészőn belüli vagy torrentkliensben végzett letöltés MBps-ban ( MBps = 8 Mbps).


Másrészt: milyen közegen keresztül?


Ha kábelesen, akkor lényeges, hogy a számítógéped Gigabit Etehrnet interfésszel rendelkezzen Cat 5E vagy annál jobb kábeled legyen illetve a kábel másik vége a router 1000 Mbps-os interfészre csatlakozzon (és akkor is 900 Mbps körül fogsz mérni, mert az 1000 Mbps a nyers adatráta, a különböző protokollok fejlécei elfoglalják az általad forgalmazni kívánt adatforgalom elől).

Ha vezeték nélkül, akkor egy 802.11n két antennás wifi 300 Mbps adatrátára képes, amiből jó esetben 80 Mbps marad, a többit az ugyanazon a csatornán való kommunikáció lebonyolításához szükséges protokollok viszik el.


3. Az az 1000 Mbps maximum adatátviteli sebesség. Ezt befolyásolja:

* a géped terheltsége

* a saját belső hálózatod

* a szolgáltató eszköze

* a szolgáltató hálózata

* a szolgáltatón kívüli hálózat

* az elérni kívánt szolgáltatás (weboldal, alkalmazás,...)

2023. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A feltöltési sebesség növelhető még valahogy? Nem tudom mennyi jár ehez a nethez de nagyon magas a pingem ha streamelek
2023. aug. 16. 11:02
 9/26 anonim ***** válasza:
#6: Telefonon (milyenen?) mérsz, azaz vezeték nélkül, aminek eleve kisebb az adatátviteli rátája. Ennek elvileg maximum fele áll rendelkezésre aggregált (le+feltöltés összesen) adatátviteli sebességként (mivel az adó és a vevő egy frekvencián működik, az ütközéselkerülő protokollok "elzabrálják" az adatráta felét). És erre még rámennek a terjedési viszonyok (tereptárgyak árnyékoló, visszaverő, szétszóró hatása, más adók zavaró hatása).
2023. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Na és milyen telefon? Mert az sem mindegy, ha még az 5GHz wifit sem tudja akkor simán lehet. 1GB net ilyen telóval jó ha 100Mb-ot fog mutatni. Rendes számítógéppel próbáld, kábellel rácsatlakozva!
2023. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!