Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik az, hogyha a...

Hogyan működik az, hogyha a Youtube-ra saját zenét akarok feltölteni?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem egyet videó formájában (Ahogy alapból fel lehet videókat tölteni). Viszont nem tudom, hogy így rendben lesz e.
2023. aug. 21. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha saját zene, meg a videó sem a legujabb Avatart filmből megy 10 percet egyszerre, mehet fel nyugodtan nem lesz belőle gondod
2023. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, természetesen saját benne minden. Ment a zöld :).
2023. aug. 21. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendben lesz. Viszont érdemes regisztrálni a zenéd az Artisjusnál, különben nem fogsz tudni hatékonyan fellépni az ellen, ha valaki jogosulatlanul felhasználja (beperelheted, de évekig húzódhat és kérdéses az eredmény akkor is, ha neked adnak igazat).
2023. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ebben az esetben úgy lesz. Ment a zöld neked is :).
2023. aug. 21. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit értesz saját zene alatt. Mivel a kérdésedből nem derül ki, hogy mennyire vagy képben, ezért fontos tisztázni: Az, hogy te adod elő, még nem teszi a te zenéddé. (Az meg hogy megvetted a számot pláne nem. A megvásárlás csak hallgatásra jogosít fel, közzétételre nem. Ha még csak nem is fizettél érte, akkor pláne nem a tiéd a zene, bár ezt talán nem kéne magyarázni, de sokan még ezzel sincsenek tisztában.)

A szerzői jogvédelem több szintű. Az előadók közül a zenészeknek, énekeseknek, zeneszerzőnek, szövegírónak, kiadónak, felvétel készítőnek mind-mind külön szerzőjogi jogosultságai vannak - és bármelyik részlet nem saját alkotásod, máris sérthet szerzői jogokat a "te zenéd".


Illetve még abból is komoly szerzőjogi perek tudnak időnként lenni, hogy valaki a "saját" zenéjéhez mások műveinek a dallamait, motívumait használja fel. Ez persze kellően összetett kérdés, hogy a bíróságon évekig lehessen vitatkozni, hogy vajon tényleg onnan merítette, vagy csak véletlenül hasonlít, stb.

2023. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oh, értem mire gondolsz 5-ös. Ami azt illeti a zenét saját hangokból raktam össze, természetesen saját hangzással.


Soha nem tölteném fel más zenéjét, vagy annak alapját, hasonlókat, ugyanis az nem szép dolog.


Neked is ment a zöld :).

2023. aug. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!