Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul be hétvégente...

Miért lassul be hétvégente irtóan a netem (Telekom)?

Figyelt kérdés
Hétköznap még úgy el megyeget tűrhetően, viszonylag ritka belassulással, de viszont szombat-vasárnap nagyon érezhetően nagyon belassul. Ez néhány hónapja vált rendszeressé, azelőtt nem ennyire tapasztaltam. Telekom rézkábeles megoldás van nálunk, mert az optikai mifelénk sajnos nem elérhető.

2023. aug. 29. 03:52
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:

Gondolom a rendszer elosztójának a teljesítményét lefokozták és így nagyobb adatforgalom mellett belassul. Tudom, a VDSL vonalak közvetlen a szolgáltatóhoz vannak becsatlakoztatva, de ettől függetlenül ott is meglehet a nagy leterheltség.

Nézd meg, hogy a szerződésben foglalt minimumot eléri-e a sávszélesség. Ha nem éri el akkor a szolgáltató részéről szerződésszegés történt. De ha eléri akkor sokat nem tudsz kezdeni vele. Fel tudod Őket hívni, hogy hátha tudnak valamit csinálni, de a telefon vonalat eleve úgy kötik be, hogy korlátlan sávszélt adnak neki aztán kapsz belőle amennyit kapsz. (Nagymamáméknál kb olyan 70 mbit a letöltés).

Persze egy telefont megér, hogy tudnak-e valamit kezdeni vele.

2023. aug. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nagyjából meg is válaszoltad.

Elavult technológia, valószínűleg súlyosbítva IPTV-vel.

Hétvégén mindenki ráér tv-zik, sreamel, torrentezik. A helyi node ennyit bír szétosztani köztetek.

2023. aug. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
100%
Sokan használják egyszerre.
2023. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SIDLER22 ***** válasza:

Ha jól tudom a telekom két féle vezetéken szolgáltat internetet. DSL (régi telefon) vonalon illetve az új optikán. A DSL vonal (valószínűleg ez van bekötve a kérdezőnek) közvetlen szálat kap a szolgáltatótól. Vagyis nagyjából mindegy, hogy a környéken, utcában mennyien használják mert annó a telefon hálózat kiépítése miatt minden előfizető közvetlen vonalat kap.

Ettől függetlenül a szolgáltató központja még lehet leterhelt.

2023. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen azzal tisztában vagyok, hogy mindenkinek külön vonala van. Csak a Telekom, folyamatosan próbálja gatyába rázni a régi Matáv rendszert. Ez sem az már mint régen, de az egész országban mindenhol más a fejlettségi szintje. Valahol régebbi, valahol újabb, sok helyre már elért az optika. Lehet, hogy a kérdező egy olyan helyen lakik, hogy a kiszólgáló node, annak az országos hálózatra való csatlakozása elérte a határait, nyomják az IPTV-ezerrel, mindenki streamel.

Lehet 10éve újították fel, akkor mindent kibírt szolgálni, ma már kevés a sávszélesség, a sok felhasználónak.

2023. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!