Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elég a modem a géphez kábellel...

Elég a modem a géphez kábellel, vagy kell router is?

Figyelt kérdés
Vettem egy PC-t, viszont nemrég költöztem és még nincs wifim, csak korlátlan mobilnetem, amit osztottam eddig a laptopomra. Elég vennem egy modemet, amiből az enthernet kábelt belevezetem a gépbe, vagy kell vennem egy routert is, hogy kapjon jelet a gép?

2023. okt. 6. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha neked megfelel a korlátlan mobilnet nyugodtan használhatod. Ha fontos a hálózat válasz ideje (ping) akkor érdemes vezetékes net kábellel való bekötése.
2023. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon keversz. Mobilnetet megosztod és akkor lesz Wifi, amit a PC-vel csak úgy tudsz “fogni” ha veszel egy USB Wifi adaptert. Vagy PCIe wifi adaptert.

Ha van vezetékes internet, ahhoz a szolgáltató biztosít routert, ami szór wifit illetve kábellel is csatlakoztathatod hozzá a PC-t.


Tehát milyen routert vagy modemet akarsz venni és mit hova akarsz csatlakoztatni?

2023. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vezetékes internet előfizetés esetén nem feltétlenül kell venned bármit, a szolgáltató adja a cuccot.


Ha a mobilnetedet akarod használni, akkor USB-n is megoszthatod a netet, nem muszáj wifin.

2023. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Optikai kábel vékony, alig lehet látni, ez csatlakozik a routerhez és a modemhez. Ha kábeltévé is tartozik hozzá, akkor olyan Sagecom routert adnak hozzá. Vagyis négy zöld gomb villog. A szolgáltató adta a routert és a modemet is.
2023. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!