Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet ez, mitől lehet ez a...

Mi lehet ez, mitől lehet ez a hiba?

Figyelt kérdés

A mai nap kezdte el azt csinálni a gépem, hogy böngészés közben egyszerűen elkezdett "fagyadozni" az egész rendszer, a kurzor alig mozgott, másodpercekig le volt fagyva az egész, nem lehetett semmi megnyitni, totál kiakadt minden. Aztán helyreállt, majd ahogy böngésztem tovább, pl lapváltásnál, vagy lefelé görgetésnél ugyanúgy ez a hiba lépett fel. Az egész gép mintha totál meghalt volna, de a CPU nem pörgött fel (kb. 2-3%-al csak) és semmilyen hardveres "furcsaságot" nem észleltem. PL. hogy pörögne akár a videokártya vagy megtelne a RAM stb.

Nehéz normálisan leírni a hibát, de a lényeg ha ez elkezdődik, akkor nyitott böngésző lapnál szinte semmit sem lehet csinálni. Pár mp-re megjavul majd kezdődik előről az egész. Újraindítás max pár percig segít utána ugyanúgy jön ez a fagyadozás.

Alapból Chrome-ot használok, de Edge-nél is ugyanezt produkálta. Más programoknál minden oké, csak böngészni nem tudok. Előzményeket és böngészési adatokat töröltem, Chromeáot is letöröltem, de semmi.

Mi a franc lehet ez?



2023. okt. 8. 22:25
 1/7 A kérdező kommentje:
A durva az hogy ha nem zárom be a böngészőt valahogy sikerül letennem a tálcára akkor minden mást tudok csinálni a gépen, csak akkor kezdődik ez a fagyadozás ha aktív a böngésző valamelyik lapja.
2023. okt. 8. 22:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Winyó vagy SSD?


Milyen konfig?

2023. okt. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van benne minden.

1 régebbi 1tb-os 5400-as HDD, egy 3 tb-os 7200-as HDD, egy 512gb-os M.2 SSD (ezen van a rendszer) és egy 1tb-os M.2 SSD.

Mindegyik 100%-os, kivéve a rendszer SSD az csak 98.

CPU: i5 12600KF

GPU: RX 6650 XT

RAM: 32GB DDR4 3600MHz

És egy 850W-os Seasonic táp hajtja az egészet.


Konkrétan úgy viselkedik az egész rendszer mint valami régebbi PC ami már nem tudta futtatni normálisan az adott programot és minden (főleg a cpu) 100%-on pörgött. A különbség annyi hogy nálam nem pörög semmi 100%-on és csak akkor van ez ha a böngésző aktív. Kipróbáltam pl. játékok alatt sincs semmi akadás, ha csak a gépen megnyitok több fájlt, akár egyszerre egy csomó minden fut akkor sincs gond. Kizárólag a böngésző ha megy akkor van ez.

2023. okt. 9. 05:25
 4/7 anonim ***** válasza:
bekaptál valami vírust akkor
2023. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, lefuttattam egy vírusirtást, nincs semmi.
2023. okt. 10. 17:54
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
Mennyi helyed van a rendszer meghajtódon, SSD-n? Lehet tényleg benyeltél valami férget. Nézd meg a programoknál, nincs-e valami oda nem illő kis program telepítve, amit nem is ismersz.
2023. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, több helyen jeleztek hasonló hibát, volt egy "megoldás", hogy pl. Chrome esetén a hardveres gyorsítást kikapcsolva megoldja a hibát. Ez működött csak az volt a baj, hogy pl. Netflix asztali (win10) alkalmazást is használok, ennél ugyanúgy előjött a hiba és nem találtam rá opciót hogy a hardveres gyorsítást kikapcsoljam. Aztán nézni akartam letöltött filmet, VLC playerrel ugyanez a hiba előjött. Nem pörgött a proci se a videokártya mégis akadt, szagattot az egész, alig lehetett kilépni belőle.

Most újratelepítettem a videokártya drivert úgy néz ki ez egyelőre megoldotta a hibát. Valami fos frissítés jöhetett ki, vagy rosszul települt eredetileg, de most jónak tűnik.

2023. okt. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!