Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen mobil routert vegyek...

Milyen mobil routert vegyek ha egy yetteles korlatlan netes sim kartyat szeretnek vasarolni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 19. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A jó 4G, illetve az 5G routerek sajnos elég drágák.

Az egyszerűbb 4G routerek 20-30 ezer ft körül már kaphatóak, de ezek nem támogatják a frekvencia összevonást (carrier aggregation), így még jó lefedettség mellett is lassúak lehetnek.

Ez már egy egész jó választás: [link]

Ez már akár 5 frekcencia sávot is össze tud fogni egyszerre: [link]

2023. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.

1. Helyhez kötött router: ennek az előnye, hogy többnyire erős antennával van elszerelve, illetve WiFi hatótávolsága is nagyobb, megfelelő helyre helyezve jó eséllyel egyetlen készülékkel lefedhető a telhes lakás vagy ház. A hátránya, hogy ezt csak egy fix helyen tudod használni (pontosabban elviheted máshová, pl. nyaralóba, de ott is áram kell a működéséhez). Ezért ezt a megoldást akkor ajánlom, ha otthoni internetnek kell mobilinternet, illetve messzebb használnád a toronytól (ahol gyengébb a térerő).

Konkrét készüléket nézve 4G hálózathoz ez megfelelő és olcsó választás: [link]


2. Hordozható WiFi hotspot: ez egy elég kicsi és kompakt készülék, amit bárhová magaddal vihetsz. Használhatod akkumulátorrol, de hálózati áramról is. A hátránya, hogy házon belül a WiFi jel a szomszéd szobában már valószínűleg gyenge lesz (egy vékony falon még át megy, de nem nagy a hatótávolsága). Ezt akkor ajánlom, ha fontos, hogy bárhová magaddal tudd vinni. Természetesen otthon is használható fő internetnek is, ha nem zavar, hogy egyszerre csak egy helyiségből tudod/tudjátok használni.

Nekem ilyenem van (korlátlan mobilinternettel): [link] Vannak ennél olcsóbb modellek is (előtte nekem is olyan volt), de kifejtem ez miben jobb. Először is ez Cat6-os (magasabb sebességre képes, mint a mai napig elterjedt Cat4-es modellek). Miután váltottam, kb. 30-40%-al gyorsabb lett a sebességem. Tudja az 5GHz WiFi hálózatot (gyorsabb a 2,4GHz-nél), arra alkalmas készüléken ezzel még gyorsabb adatátviteli sebességre képes. Az akkumulátora kb. 8-10 órát kibír. Továbbá a telefonomhoz képest a térerő is jobb ezzel. Egyszerre 16 eszköz csatlakozhat csatlakozhat rá, ami szerintem bőven elegendő.


Összességében én a hordozható WiFi hotspot készüléket ajánlom, kivéve ha több szobából használnátok többen egyszerre, ebben az esetben ugyanis csak az asztali router jöhet szóba. Mindegy melyik készüléket választod, lényeges az elhelyezés, hacsak nem közvetlenül a torony mellett használod. Ablakhoz téve jobb a térerő, mint ha a szoba közepén helyezed el. Ezzel az egyszerű trükkel is akár 20-40%-al magasabb sebességet érhetsz el.


Amit ajánlottam, mindegyik 4G router. Sajnos az 5G még elég magas árban van, olcsóbb egy 5G képes mobiltelefon, ennek a WiFi hotspot funkciójával is megosztható a mobilinternet.

2023. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!