Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kerüljem el, hogy a...

Hogy kerüljem el, hogy a másik készüléken megjelenjenek az én böngészésemre utaló reklámok?

Figyelt kérdés

Konkretizálom: karácsonyi ajándékokat keresek. Amit megnézek a telefonomon, annak a hirdetéseivel televágja a net a közös használatú asztali gépet. Nem is értem, hogyan, de az agyamra megy. Így nem lehet meglepetést venni.

Próbáltam inkognitó módban böngészni, sőt úgy is, hogy kinyomtam a mobilon a wifit, és mobilnetről böngésztem. Azt hiszem, ezek sem segítettek. Bár amennyit összevissza kínlódtam már, lehet, hogy véletlenül rákerestem azokra a dolgokra wifivel és nem inkognitóban is, nem tudom. De ott virít a gépen minden, amit megnéztem. 🤦‍♀️😫

Mit csináljak?



2023. nov. 15. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem használsz reklámblokkolót (böngésző kiegészítő: ublock origin)? Jelentősen más a böngészési élmény reklámdobozok nélkül, és ha eltünteti a program, akkor nem is látja senki a targetált reklámot.
2023. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Például használj reklámblokkolót:

[link]

2023. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gépen van reklámblokkoló, azt hiszem nem is egy. De egy csomót így is átenged. A facebook hírfolyamban például megjelennek a hirdetések.
2023. nov. 15. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a böngészőbe be vagy jelentkezve és szinkronizál az eszközök között, ott is átmehet az adat. A privát módnak meg kellene állítania, de ezek szerint az sem elég. A mobilnet vagy VPN lehetne egy másik lehetőség.


Esetleg még feltennék egy Virualboxot és abból futtatni egy tök üres rendszert (akár egy Ubuntut, Mintet), és megnézni hogy abból böngészve van-e adatcsere.

2023. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"közös használatú asztali gép"

A Google-fiók is közös használatú?

2023. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Nnnem, képzeld! 🤷‍♀️ És még így is. Ő görgeti a facebookját a saját fiókjából megnyitva, és ott vannak rajta az általam más eszközről, más fiókból látogatott webshopok hirdetései, precízen kiemelve azokat a termékeket, amikre rákattintottam.

De ezt már azelőtt megfigyeltük, mielőtt egyáltalán hozzányúltam volna a pc-hez, mert csak pár hónapja használom (és jelentkeztem be rajta a Google-ba), mióta a laptopom bedöglött. Azelőtt is az volt, hogy vettem valamit (magamnak), mutattam neki, ő meg mondta, hogy "ja, aha, feldobták nekem is a hirdetések". A konkrét ruhadarabot az emagról...

A közös wifiben sejtettük a varázslatot, de nekem szinte az egész informatika magic, neki meg a "nem teljesen fogalmatlan felhasználó" szintjétől fölfelé szintén homályos.

2023. nov. 15. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ő is bejelentkezve a telefonodon valahova? Töröld az összes sütit.
2023. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösz, kipróbálom a sütitörlést (mindenhol). Amúgy nincs a telefonomon bejelentkezve, egymás mobilját abszolút nem babráljuk.

Egyébként egyszer, mikor a nővéremhez mentem (ahol a mobilom automatikusan felcsatlakozik az ő wifijére, hogy ne a mobilnetem fogyjon), és ő ott náluk, a saját telefonján valami babacuccra keresett rá, ugyanarról a cuccról nekem is jelent meg hirdetés.

Nálatok tényleg nincs ilyen? Azt hittem, ezt a jelenséget általánosan ismerik az emberek, mármint más háztartásokban is az van, hogy mindenki látja a hirdetéseiből, hogy a másik miket nézeget. Nem? Komolyan? Csak az én környezetemben kísért ez? 🥲😅

2023. nov. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!