Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs nyitva a port...

Miért nincs nyitva a port miközben tűzfalon és routeren is beállítottam? (Vodafone router)

Figyelt kérdés

Kaptam a Vodafone-tól egy új CH7465VF routert és elcsesződött a portforwarding. 55555 a kívánt port. Előtte tökéletes volt de most nem jó.


Szépen engedélyeztem a routeren az UPnP-t is ahogy írta az oldal tutorialja.


Mivel nem értek hozzá biztonság kedvéért a forrás és célportnak is megadtam az 55555-öt IPV4 és IPV6-nál is egyaránt mert azt se tudom melyik van nekem, hiszen a router info-jában IPV6 szerepel (lásd első kép), de a portchecker oldalán meg globális IPV4 szerepel (lásd 2. kép).

[link]

[link]


A Windows tűzfalon a be és kimenő forgalomnál is beállítottam az 55555-öt TCP és UDP-nál egyaránt de semmi.

[link]

Ez pedig a torrent kliens beállítása:

[link]


Most komolyan, mi a francért nem működik ha mindenhol mindent megadtam?



nov. 25. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért kell egy porthoz két sor?

Mi az a 1:65535 ?


Ha manuálisan adod meg a portforvardot akkor routeren felesleges bekapcsolni a upnp-t.

nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1:


"Miért kell egy porthoz két sor?

Mi az a 1:65535 ?"


Azt magától töltötte ki mert nem adtam meg cél ill forrás portot.


De akkor hogy csináljam a portforwanding-ot? Kapcsoljam ki a routeren az UPnP-t, töröljek ott ki minden portforwardos sort és csak a windows tűzfalon adjam meg a portot?

Ha igen, akkor ott hogy kell beállítani?

nov. 25. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:

"magától töltötte ki mert nem adtam meg cél ill forrás portot"


Tehát elhibáztad. Mindkét helyre az 55555 kellett volna írni. Upnp-t pedig kikapcsolni. Ez ilyen egyszerű.

(ipv6 beállítást nem ismerem)

nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Tessék! Így sem működik (UPnP természetesen ki lett kapcsolva)

[link]


Azt írja a port checker, hogy zárva az 55555 amit ki akarok nyitni:

[link]


Komolyan nem tudom már, miért nem működik!

Szóval csak nem ilyen egyszerű!

nov. 25. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Megeggyezik a router wan ip címe a whatismyip weboldal által mutatott ip címmel?
nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A router wan ip-jét hol tudom lekérdezni?
nov. 25. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Illetve lehet hogy a (pfw) változások érvénybelépéséhez újra kell indítani a routert.
nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6/

Ennek neked kell utánajárnod..

nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8:

Oké, de hol keressem?


Router info részénél ennyi van, de itt csak full IPv6-os címek vannak

[link]

Miközben a whatismyip oldalon 89.133.X.XXX az IP-m.


Ja meg a router devices menüjében pedig 192.168.0.47/24 az IP-m (gondolom ez valami NAT-os fordításos hülyeség lehet). DHCP osztja, de gondolom azt nem kapcsolatom ki.


Á totál katyvasz, nem értem! De miért fontos, hogy megegyezik-e a WAN és weboldalon mutatott IP?

nov. 25. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!