Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » MAC címet laikusként hogyan...

MAC címet laikusként hogyan tudom megváltoztatni vagy elrejteni Windowsos laptopon?

Figyelt kérdés

Nem akarok a laptopon átállítgatni dolgokat amikhez nem értek.


Az lenne a lényeg, hogy egy bizonyos honlap ne lássa vagy ne a valódit lássa. Ugyanis MAC alapján szűrnek felhasználókat.


Esetleg Avast Security böngésző vagy hasonló böngésző alkalmas erre?

Vagy bármit amit laikus is könnyen tud használni?



Nem is cél, hogy a Windowsban megváltoztassam ideiglenesen vagy főleg tartósan, csak, hogy adott esetben X honlap ne lássa!


Köszönöm!



dec. 10. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
atirod a bongeszoben
dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De hogyan??
dec. 10. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A MAC cím az a hálókártyád hardveres azonosítója. Az eszközkezelőben tudod átírni.
dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De nem csinálok vele gondot, ugye? Nem rontok el semmit? Nem lesz következménye? Csak hogy nem látja a honlap?



És hol hogyan tudom átírni?

dec. 10. 19:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
MAC alapján biztos, hogy nem szűrnek felhasználókat, ők azt nem látják.
dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De ha az IP címem változik amikor routert kihúzom és bedugom a konnektorba, akkor az alapján sem szűrhetnek?


Akkor hogy szűrik, hogy ez a gép ugyanaz mint a másik felhasználóé? Ezt hogy szűrik?

dec. 10. 20:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
MAC alapján weboldal nem szűrhet, mivel az el sem jut hozzájuk. Szűrni lehet IP alapján, sütik alapján, esetleg hely alapján is hozzávetőlegesen, ha vannak egyéb adatok is.
dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

IP címet meg tudom valahogy változtatni?


A helyet (persze csak hozzávetőlegesen ahogy írtad) hogy látják? Ha nem én adom meg.

dec. 10. 20:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

IP alapján sem igazán szokás szűrni manapság, mert nagyon sokan vannak NAT mögött, és az ő IP címük kifelé ugyanaz. Ettől függetlenül vannak olyan oldalak, amik szűrnek IP alapján is, de ez nem gyakori.


Manapság inkább digitális ujjlenyomat alapján szűrnek, ami nagyon sok jellemzőbőll áll össze.

dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Digitális ujjlenyomat ?De hát X honlap csak azt láthatja amit én neki megadom meg IP címet, nem? Akkor mi az a digitális ujjlenyomat?
dec. 10. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!