Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért függesztették fel a...

Miért függesztették fel a Facebook Marketplace-fiókomat illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel, amikor beléptem a Facebook-ra, az alábbi értesítés fogadott.

„Megszüntettük a Marketplace-hozzáférésedet! További információ:”


„A Marketplace nem érhető el a számodra.

Ezt az üzenetet abban az esetben láthatod, ha még csak nemrég csatlakoztál a Facebookhoz, ha a Marketplace még nem indult el az országodban, vagy ha a fiókod nem felel meg az előfeltételeknek. Kérjük, további információért keresd fel a Súgóközpontot.„


2019 óta vagyok Facebook-tag, mint magánszemély voltam fenn a facebokon, s havonta max. 20, azaz amennyi hirdetést lehetett, töltöttem fel. Decemberben eddig egyet sem töltöttem fel.


Kb. 35 dvd/blu-ray, 4 Atari 2600-as játék, a képregényeim valamint a használt általános- és középiskolai könyveim/munkafüzeteim lettek feltöltve eladásra.

Mindig úgy fotóztam, hogy semmi mell, fenék, explicit-tartalom ne látszódjon, ha volt is ilyen a könyvekben, képregényekben.

Azért nem is értem a dolgot, mert már alapból, amikor feltöltöttem a cuccaim, akkor ellenőrizte a rendszer őket, s volt olyan, amit olyan blőd indokkal utasított vissza, hogy a „Gyógyszerek kereskedelmére vonatkozó szabályokat sértettem meg, ezért nem kerül jóváhagyásra a hirdetés, de ha ellenvetésem van, akkor jelezzem, s újra ellenőrzik a hirdetést!”.


Nos, mivel gyógyszert soha a büdös életben nem töltöttem fel, és köze nem volt egyik termékemhez hozzá, mindig ellenőrzést kértem, s jóvá is hagyták a hirdetéseimet.


„Ha problémába ütközöl a Facebook Marketplace elérésére tett kísérlet esetén, javasoljuk az alábbi lehetséges megoldások kipróbálását.

Elsőként bizonyosodj meg arról, hogy megfelelsz a Facebook Marketplace használatára vonatkozó követelményeknek.

Ellenőrizd, hogy ezt a Marketplace-hivatkozást tudod-e használni.

Ha nem tudsz hozzáférni a hivatkozás célhelyéhez, próbáld meg elérni a Marketplace felületét a Facebook alkalmazásod menüjéből.„


Kép linkje:

[link]


Nyilván nem tudom elérni….

És akkor feldob nekem olyan dolgot, hogy olvassam el a Kereskedelmi szabályzatot meg a közösségi alapelveket, meg hogyan lehet feladni, módosítani, törölni a hirdetéseket.


De semmi olyan konkrét dolog nincs, hogy a Marketplace-fiók helyreállítása…

Nem is látok olyat, hogy hol lehetne a döntés ellen fellebbezni, ellenőrzést kérni stb.

Mit lehet ilyenkor tenni?



Megjegyezném, mindenki, akinek eddig kellett valami tőlem, a hobbi-foglalókat leszámítva, elküldtem, amit kért, soha nem vertem át senkit.

Leírtam a pontos állapotot, képekkel gazdagon illusztrálva azt stb.

Viszont kb. így most olyan 200 termékem, ami fel lett töltve ment a lecsóba...ami nem kevés idő volt, mire feltettem őket.

Meg nekem sem mindegy, mert néha-néha csak eladtam valamit ott...



Hova tudok fordulni, mit tudok tenni?

A Facebook-fiókom továbbra is elérhető, az nincs korlátozva...tehát e miatt most nem csinálnék egy új profilt…



dec. 22. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából semmit.... Max új FB fiók
dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek a marketplacen, a barátnőm egy tök átlag olvasólámpát árult, azért tiltották. Utánajárt, szerintük szexuális segédeszköz volt, nem lámpa... Nem lehetett mit tenni.
dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki.
dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon jó. Amúgy azóta már adásvételi csoportokba sem tudok belépni...olyanokba, ahol tag voltam már régóta.

Szép dolog, hogy fellebbezésnek helye nincsen...

dec. 23. 21:50
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is ugyanerre keltem ma.Nekem is volt 30 hirdetésem minden törlődött,letiltottak a marketplaceről.

„Megszüntettük a Marketplace-hozzáférésedet!


Mit tudtál tenni?

Közelebb jutottál a megoldáshoz?

dec. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5-ös: Semmit nem tudok tenni. Felajánlotta, hogy olvassam el a Közösségi alapelveket és szabályokat (kb. 25 pont), amiből semmi sem vonatkozik rám (nem is árultam olyan dolgokat, ami ott fel van sorolva vagy tiltva lenne: gyógyszerek, szolgáltatások, fegyverek stb.).


És akkor felsorolja nekem hogyan tudok hirdetést feladni, módosítani, törölni....mikor be sem tudok lépni a Marketplace-re :).


Egy dolgon gondolkoztam, új fiókot készítek, de ahogy az fent le is van írva, gondolom nem adnak azonnal hozzá Marketplace-hozzáférést...

Részemről, ha hirdetni fogok, marad a Vatera, Jófogás és a Moly.

A Facebook meg elmehet a jó büdös életbe.


Most is jelentettem egy olyan bejegyzést, amiben engem és 10 másik embert megjelölt egy ismerős, akinek feltörték a fiókját, hogy baleset ért minket.

Erre visszadobja a Facebook, hogy igaz frusztráló lehet a számomra, de nem találtak semmi szabályellenest benne.

dec. 24. 21:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet.El tudom képzelni hogy vagyunk még páran,csak nem ismerik ezt az oldalt.

Én úgy látom ez olyanokat érint akinek több azaz legalább 20 hirdetése vagy több van fent az oldalon.Tehát itt valószínűsítem a hirdetések mennyiségével van a gond.

dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
a jófogás miért nem jó neked? Az sokkal jobb, ott lehet írni, nem egy gép dönti el hogy mit árulhatsz. Lehet normálisan keresni is, nem csak úgy kiadja a találatokat.
dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Bmazsi válasza:
dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Sajnos a napokban nekem is ugyanígy megszüntették a Marketplace hozzáférésemet. Szerintem sokan járhattak így. Tudja valaki, hogy mi lehet a háttérben?

Valakinek sikerült visszaállíttatni? Ha igen, akkor hogyan?

dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!