Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az interneten milyen weboldalo...

Seila kérdése:

Az interneten milyen weboldalon tudnám biztonságosan tárolni a több száz itthoni családi képeket?

Figyelt kérdés

Szeretném rendezni az itthoni családi képeket, amikből több száz van már és a gépemben nem szeretném tárolni, ha véletlenül meghibásodna, akkor veszlenek a képek.

Pár USB kulcsra tettem már képeket, de rengeteg van még az asztali gépemben és még két laptopban is.

Olyan oldalra gondoltam ahol tárolni tudnám biztonságosan és csak én férhetnék hozzá és persze az oldal nehogy megszűnjön.

A Facebook nem jó, mert oda csigalassan töltődik fel és egyébként is már egyszer a profilom elveszett.


jan. 12. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha van Google fiókod, 15 gigás tárhelye van. Privát, a telefonok akár automatikusan oda tudják szinkronizálni a képeket (google photos), a többit még manuálisan feltöltöd akár oda, akár a felhőtárhelyére (google drive).


Azt nem lehet megoldani, hogy a hozzáférési adatok elvesztése és helyreállítása adatok megadása hiányában beengedjen bármilyen oldal. Ahogy senki nem garantálja, hogy örökké működni fog.

jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Külső mobil diszk...
jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Diszk? Visszamentünk a 80-as évekbe?
jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

#2: Egyetértek.

Az adatmentés 3-2-1 stratégiája szerint minimum három darab meghajtóra érdemes biztonsági mentést készíteni, amiből kettő az adatmentés közelében tárolható (például kettő darab külső merevlemez), minimum egy pedig távolabb (például családtagnál tárolva).


Kizárólag felhőtárhelyben nem lehet megbízni. Távol van, nincs ráhatásod a működésére, nem tudhatod, mikor sérülnek meg az adataid (lásd a Google Drive adatvesztése, vagy az OVHCloud tűzesete), mikor nem lesz elérhető (mint nemrégiben a budapesti Dataplex esete), mikor mondják azt, hogy "megsértetted a közösségi irányelveinket, így töröljük a tartalmadat" (mint a big tech cégeknél - Meta, Google,... - szokás).


Ha esetleg oda töltenél fel dolgot, mindenképpen titkosíts, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá (mert az is megeshet - persze a felhasználási feltételek elfogadásával).

Erre vannak röptében titkosító megoldások:

- [link]

- [link]

kifejezett fájltitkosító programok:

- [link]

- [link]

de vannak titkosítást támogató archiválószoftverek is:

- [link]

- [link]

jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg fontosak az adatok, akkor a géped lévő példány mellett legyen minimum tárolt példány egy merevlemezen, és egy a felhőben.
jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
jan. 12. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Tudom le leszek pontozva, de ha valóban fontosak az adatok és azt akarja, hogy vissza lehessen olvasni akkor ne legyen kriptózva.
jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"de ha valóban fontosak az adatok"

Kinek? Az adatok tulajdonosának vagy a tárhely tulajdonosának?


Mert ha az előbbinek - akinek az az érdeke, hogy a privát szférája minél nagyobb biztonságban legyen az Internet veszélyes bugyraiban - akkor életbevágó a titkosítás, hisz egy olyan helyen történik az adatok tárolása, amire az adatok tulajdonosának nincs ráhatása. Nem hiába kínálnak a rendes, fizetős, biztonsági mentésre specializálódott cégek alapból végpontok közötti titkosítást alapból.


Ha az utóbbinak - akinek az az érdeke hogy minél bevételhez - amit egyes, "ingyenes" szolgáltatók a feltöltött adatok kielemzéséből tudnak előteremteni - jusson (hisz az információ pénz és hatalom) - akkor természetesen felesleges az adatok titkosítása, hisz így sokkal könnyebb a feltöltött adatok kielemzése.

jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


20GB van ingyen.

jan. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

8/9:


1./ Csak már ma is létezik olyan program, amelyik egy megsérült fájlból megpróbál helyre állítani amit tud (pl. egy sérült jpg-ből legalább egy részt helyre állítani). Ha ez egy nyílt fájlnál történik akkor erre van esély, ha egy rejtjelezett fájlnál akkor ez az esély elment. Nincs többet lehetsőég helyre állítani.


2./ Pl. a családi fényképek nem csak a feltöltő "érdekében" kerülnek tárolásra, hanem a család többi tagja számára is érdekes lehet, és (gondolom én) pont ezért is célszerű több helyen tárolni. A rejtjelzést végző ember meghal, a számítógépe megsérül (pl. azért mert kigyullad a lakása, és a tűzben megsemmisült a számítógép és a feltöltő is életét veszti, és pont ilyenkor lenne jó a nem helyben tárolt biztonsági mentés) ugyan megvan az összes fénykép, jó erős titkosítással 10 helyen a világban ("off-site mentés") csak éppen senki nem fér hozzá, mert a titkosításhoz használt kulcs megsemmisült, vagy senki nem tudja, hogy az még hol van meg. Ugyan megvan minden adat, meg minden fájl, de az erős titkosítás miatt nem lehet hozzáférni. Volt értelme? Semmi azonosan 0 olyan mintha nem lenne másolat, és mentés ezekről az adatokról, mert nem hozzáférhetőek.


3./ Elveszik a kulcs, (pl. megváltozik a kulcsot tartalmazó fájl, akár egy véletlen beavatkozás következtében), majd ezt a hibás kulcsot tartalmazó fájlt is elmentjük sok-sok helyre. Soha többet senki nem fér hozzá semmihez.


Tudom a GYK szakértők szerint ezek nem reális veszélyek, mert mindent IS titkosítani kell, lehetőleg a titkosítást is titkosítani.

jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!