Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan, vagy milyen programmal...

Henrik 001 kérdése:

Hogyan, vagy milyen programmal tudom megcsinálni azt, hogy a win10 bekapcsolás után ne kapcsolódjon az internetre? Offline módba legyen. És a tálcán tudjam engedélyezni, hogy legyen internet, vagy ne.

Figyelt kérdés

jan. 16. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha DHCP-n kapsz IP-t, akkor állítsd kézi indításra dhcp client szolgáltatást. Így nem fogsz IP-t kapni és nem lesz neted, amíg ezt el nem indítod.


A tálcán kapcsolgatni ugyan nem tudod, de írhatsz egy batch file-t, amit kiraksz az asztalra, és az elindítja.

jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
9: Igazad van, amint korábban írtam valószínűleg egy windowsos összetevő van letiltva, amit egy 'rendszerhiba' okozott ami miatt újra kellett "tanítani" a tűzfalat. -Mint például van egy LMS.exe nevű fájl, amit kénytelen vagyok kiengedni a netre, mert ha nem, akkor amikor betöltődik a rendszer jó egy percre kb ez bejön, és csak azt hallom, hogy felpörög a gép.. feladatkezelőben vagy 80%-ra fel megy a proci használat, akadozik, meg döcögve megy a gép. De ha ki van engedve a netre lenyugszik minden.. Mielőtt még valaki vírusra gyanakodna ezt annak idején még első telepítésnél is csinálta.
jan. 16. 17:24
 13/15 A kérdező kommentje:
11: Egy ígéretes ötleted van.. Találtam beállítást, ahol át lehet váltani a beállítást automatikusról kézire. De hogyan tudok erre batch filet írni? eztetet szájbarágósan elmagyaráznád, jajj annak őrülnék :-) Utána ennek az ikonja akár a tálcán is elhelyezhető.
jan. 16. 17:43
 14/15 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet volt, hogy pontosan hogy kell kivitelezni, annak én nem néztem ennyire utána. A service-nek van jópár függősége, az is lehet, hogy nem egyszerű tiltani - jó sok időt el lehet vele tölteni (amit én most nem fogok).


Egy másik lehetőség, hogy letiltod az ethernet interfészt, és azt is indítás után engedélyezed újra. Ennek az a hátulütője, hogy leállításkor újra tiltani kell, és erre automatizmust nem biztos, hogy egyszerű csinálni. Ha Pro verziód van, akkor van group policy shutdown esetére, ha nincs, akkor a feladatütemezővel lehet játszani, hogy shutdown event-re mit csináljon (futtasson valamit). Ez megint egy olyan feladat, aminek a megoldását én most nem fogom helyetted megkeresni (bocs), szintén csak egy ötlet, aminek a kivitelezésével el lehet szórakozni egy ideig.

jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Máma bekapcsolom a gépet, és most nem vacakolt. Megjavult valamitől, de nem állítottam semmit el, csak a hálózati beállítási lehetőségeknél nézelődtem. :-)
jan. 17. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!