Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan használható a felhőalap...

Hogyan használható a felhőalapú tárhely?

Figyelt kérdés

Idáig nem használtam, és őszintén szólva nem is érdekelt. Olvasgattam most róla, és jó lenne használni, de még mindig nem világos pár dolog, illetve nem látom át ezt az egészet teljesen, vagy egyáltalán.


Először is van nekem a google-ba a drive. Azt megnyitom, bejön ez a felhőtárhely, melyen ingyen ugye van 15GB, meg odaírja, hogy mennyi van már belőle felhasználva. Amit nem tudom, hogy lehet, mert én nem tettem rá semmit. Magától pakolhatott rá, amik rajta vannak.


Van több gmail fiókom, és amelyikben éppen benne vagyok, és akkor lépek rá a drive tárhelyre mindig más a felhasznált terület a 15 GB-ból. Az egyik gmail fióknál mondjuk 1,32 GB van felhasználva a 15 GB-ból, a másikban csak 748 MB, stb. Na most, mindegyik gmail fióknál van 15 GB tárhelyen, (illetve amennyi van belőle) és mindegyikre külön-külön pakolhatok, ezek szerint? Nem tudom mennyire érthető mit akarok ezzel kérdezni?


A másik, hogy ott van egy lehetőség, hogy asztalra telepítés, ezt kell mindenképpen, vagy miért telepítsem, ha így is elérem? Mi a különbség?


Ez a felhőtárhely mennyire bztonságos? Melyeket rápakolok fájlok, mappák, csak én láthatom?


Nemrég próbából tettem a drive-re olyan képeket, melyek nem annyira fontosak. Most keresem, és nem találom őket. A gépen továbbra is megvannak, viszont a felhőben nincsenek. Teljesen más dolgokat adott ki, melyeket én nem tettem oda. Ráadásul olyan olvasmányt, ami több, mint 10 éves.


Mennyire vannak itt biztonságban a fájlok, mappák, mert azt olvastam, ha a gépnek bármi baja lenne, a felhőben a fájlok, mappák nem vesznek el? Mégsem találom a múltkor feltett képeket. Pedig a gépnek nem volt semmi baja.


Azt is olvastam, (de lehet rosszul értelmeztem) hogy ha a gépről törlök valamit, akkor az a felhőből is törlődik. Ennek mi értelme? Mert én azért tenném a felhőbe a fájlokat, hogy a gépen helyet szabadítsak fel. De ha a gépen továbbra is rajta maradnak a fájlok, akkor hogy szabadul fel hely a gépen?


Szóval, nem látom át az egészet!


Kérlek magyarul írjatok, mert teljesen hülye vagyok hozzá!


febr. 7. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Google fiókod tárhelyén együtt osztozik a Gmail, a Fotók és a Drive is. Bármelyiket használod, mindegyik a 15 gigából gazdálkodik. Ezért látsz különböző értékeket.


A használat kétféleképpen működik: vagy böngészőn keresztül tallózod be a fájlokat és feltöltöd azokat (egyirányú), vagy letöltesz egy szinkronizációs programot, megadsz egy mappát, és ami abban történik fájlváltozás azt oda-vissza frissíti a gép és felhőtárhely között (kétirányú).

Az egyirányúnál fel tudod szabadítani a gépen a helyet, mert a felhőben megmarad. A kétirányúnál a szinkronizációs mappa tartalma van a felhőben is, így amit onnan törölsz azt a másik helyen is törli, így meg kell tartani.


A biztonsági mentésnek viszont az a lényege, hogy minél több helyen legyen meg a tartalom, így oda a kétirányú nem jó (ha törlődik a gépről, a felhőből is törlődik), és az egyirányú is csak akkor, ha a saját gépről nem törlöd le a másolatot.

febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Magától pakolhatott rá, amik rajta vannak."

Ha van Androidos okostelefonod, vagy GMailes levelezőfiókod, akkor azokkal összefüggésben tölthet fel oda fel dolgokat.


" és mindegyikre külön-külön pakolhatok, ezek szerint? "

A külön tárhelyekbe külön-külön pakolhatóak az állományok


"Mennyire vannak itt biztonságban a fájlok, mappák, mert azt olvastam, ha a gépnek bármi baja lenne, a felhőben a fájlok, mappák nem vesznek el?"

Ha a cél az adatok minél nagyobb biztonságban való tárolása, akkor kizárólag egy felhőtárhelyen való tárolás semennyire sem biztonságos. Az adatmentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) szerint minimum három darab különböző meghajtón kell tárolni az adatokat, amiból minimum kettő lehet az adatmentés helyéhez közel tárolt (tehát például kettő darab külső merevlemezen), egy pedig távolabb tárolt (másik helyiségben épületben tárolt, amit az adatmentés idejére viszel az adatmentés helyére).


"Azt is olvastam, (de lehet rosszul értelmeztem) hogy ha a gépről törlök valamit, akkor az a felhőből is törlődik. Ennek mi értelme?"

Az, hogy az asztali/mobilkliens szinkronizálja az állományokat, nem szokványos FTP-tárhelyként funkcionál (ha a webes felületén keresztül használod, akkor tudod úgy is használni).

febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű dolgok ezek, csak szeretitek túlbonyolítani...


Ha van három dobozod, és az egyikbe teszel valamit, az csak abban az egyben fogja foglalni a helyet, vagy mind a háromban? Vagy ha van három pendrive-od, az egyikre másolsz valamit, az mind a hármon fogja foglalni a helyet? Ugye hogy nem?

Alapvetően a felhőtárhely tökugyanúgy működik, mint egy pendrive. Amit rámásolsz, az rajt lesz, amit letörölsz, az nem. Google esetén annyi specifikus van benne, hogy a Google Drive/Google Fotók/GMail ugyanazt a tárhelyet használja. Szóval ha feltöltesz egy fájlt mondjuk Google Drive-ra, akkor nem csak a Drive tárhelye csökken, hanem a Fotóké és az emaileké is.


"A másik, hogy ott van egy lehetőség, hogy asztalra telepítés, ezt kell mindenképpen, vagy miért telepítsem, ha így is elérem? Mi a különbség?"


Kapsz plusz lehetőségeket, pl. a Fájlkezelőben megjelenik a felhőtárhely, és közvetlen onnan tudsz rá másolni.


"Azt is olvastam, (de lehet rosszul értelmeztem) hogy ha a gépről törlök valamit, akkor az a felhőből is törlődik. Ennek mi értelme?"


Ezt úgy hívják, hogy szinkronizáció. Mert sok esetben pont az a cél, hogy PONTOSAN ugyanaz a mappa legyen elérhető a felhőben, mint ami a gépen is van, azért, hogy ha én abba a mappába dolgozok, és valahol máshol megnyitom a Drive-ot, akkor ugyanazt lássam a mappában.

febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ésszel..
febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!