Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebayen Magyarországról hogy...

Ebayen Magyarországról hogy működik a nemzetközi csomagküldés?

Figyelt kérdés
Vinteden van tapasztalatom, és ott olyan egyszerű, hogy az ebay viszont teljesen idegen és bonyolult neked. Ki fizeti a postaköltséget? Én úgy gondoltam, hogy a vevő, de akkor miért nekem kell kiszámolni az összeget? A kalkulátornál próbáltam beállítani, hogy honnan hova küldök, de már ott elakadtam, hogy a feladó országát nem kérdezi, mivel be van állítva Magyarország, de az irányítószámot nem ismeri fel persz, mert magyar.

márc. 2. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A vevő fizeti, de értelemszerűen neked kell megadnod, hogy bizonyos régiókba mennyiért szállítod, mivel felszámíthatsz a csomagolásért is díjat, átvállalhatod a szállítási díj egy részét (vagy az egészet is, ahogy a kínaiak szokták), illetve te választasz szolgáltatót is akinél feladod, akik eltérő díjakat alkalmaznak. Szóval ezt az ebay nem tudja előre megmondani. Te kiválasztasz egy (vagy több) szolgáltatót, azoknál is választhatsz több szolgáltatás között, pl szimpla csomag, légiposta, elsőbbség, stb. és ez alapján több opciót is megadhatsz különböző árakon, amiből a vevő választ.
márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz, már majdnem értem, de ban még kérdés. Szóval domestiknél ha beállítom, hogy Economy Shipping, az a Magyar Postát jelenti? Internationalnél se egészen világos, hogy mi micsoda. Pl USPS tudtommal amerikai, de van olyan, hogy Standard International Shipping? Az is posta? És nekem kell mindegyikhez kigugliznom, hogy mennyibe fog kerülni?
márc. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!