Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » NAT-ból kivétel? Kekeckedhet...

NAT-ból kivétel? Kekeckedhet a szolgáltató?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szolgáltató nevet egyelőre nem írok, de benatolt pénteken a netszolgáltatóm kérdtem telefonon, hogy vegyenek ki de az ügyfélszolgálatos úriember kekeckedett velem, hogy lakossági ügyfeleknél ez nem kötelességük és használjam a kamerás cég felhő szolgáltatását. Annyiban maradtunk, hogy küldtem nekik egy levelet, amiben kirészleteztem miért kérem a NAT-ból kivételt. És én nem akarom hogy mindenféle kínai szolgáltató szerverén keresztül menjenek a dolgaim. Más is járt már így? Vagy az ügyfélszolgálatos volt k....? Az ÁSZF-ben annyi van, hogy NAT alóli IP címet is kaphatok, de semmi egyéb.

márc. 4. 08:21
 1/5 A kérdező kommentje:

konkrétan ez van benne az ászf-ben:

"Az IPv4 es cím csomagtól

függően lehet publikus vagy privát. Privát cím kiosztása esetén a szolgáltató CGN (Carrier-grade

NAT) technológiát valósít meg. Amennyiben az előfizető számára nem megfelelő a privát cím,

Szolgáltató által biztosított Ügyfélkapun bármikor díjmentesen dinamikusan kiosztott publikus címre

módosíthatja a cím kiosztást."

márc. 4. 08:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kekeckedhet. Azt előírhatja, hogy a módosításhoz azonosítsd be magad, hogy nem csak egy random betelefonáló vagy aki bemondott egy ügyfélszámot, a személyes adataid megkérdezik, amit csak te tudsz. De ha sikerült az azonosítás át kell állítaniuk. Ha indokot kérnek mondd azt, hogy régi, 2000-es évek eleji játékokhoz kell, amik még közvetlenül kapcsolódtak egymáshoz, nem szerveren át (amit ha lelőnek vége, soha többé nem játszol, míg a régi játékok vígan elvannak a központi szerver nélkül is, csak tudnotok kell egymás IP címét).
márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A válasz: nem. Az általad idézett ÁSZF tisztázza a dolgot :) Fontoskodni akart az ügyfeles, tegyél panaszt miatta. Járj el az ügyfélkapus módszerrel, ha úgy sem tesznek vissza akkor szintén tegyél panaszt.
márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Privátban megírhatnád, melyik ez a trágya szolgáltató. Egyébként ha benne van az ÁSZF-ben, hogy van lehetőség a publikus címre, akkor be kell állítaniuk, max az ügyintéző, akit kifogtál, az volt tájékozatlan / vagy nem is tudta, hol lehet ezt beállítani és inkább lerázott.


Egyébként az emberek elenyésző része kér csak publikus IP-t, lévén a netes szolgáltatások döntő többsége vígan megy CGNAT IP-ről is, szóval nem hiszem, hogy kifogytak volna belőle.


Nekem a Diginél annyi volt, hogy szóltam, hogy vegyenek ki NAT alól, mert távolról akarom elérni a gépemet VNC-vel és kész, ennyi volt, megcsinálták.

márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, gyakorlatilag mivel Magyarországon nem létezik se fogyasztóvédelem, se rendőrség, bármit megtehetnek büntetlenül.
márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!