Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SOS. Marketplace csalót, hogy...

SOS. Marketplace csalót, hogy tudom rávenni, hogy utalja vissza a pénzt?

Figyelt kérdés

Tegnap utaltam 60000 forintot egy eszközért. Balek vagyok, tudom, ezt most hagyjuk. A vevő a párom, az utalás az én számlámról történt. Utalás után az eladó eltűnt.

Ma a lányom is érdeklődött, hogy megvehetné e a dolgot. Igen, előre utalás után.

Most én is rákérdeztem és nekem is eladná azt, amit már kifizettünk.

Mivel tudnék hatni rá, hogy utalja vissza a pénzt?

Este 6 körül küldi a számlaszámot, ahova utalnom kellene.


ápr. 7. 16:39
 1/10 Thunderfairy ***** válasza:
NEM UTALSZ. Tényleg ilyen hülyék egyesek??? Ezek után még utalnál is???
ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem utalnék. Próbálom tartani a kapcsolatot. Hülye voltam, hogy előre utaltam, de tényleg ennyi a világ? Néhány patkány ebből él, a hatóság tehetetlen. Ha kábítószert árulna, akkor tíz perc múlva a nyakán lenne a TEK.
ápr. 7. 17:27
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Fel kell jelenteni, majd a rendőrségi feljelentéssel bemész a bankokhoz és kéred a tranzakció törlését , ha van pénz a csaló számláján , vagy lesz pénz rajta már is vissza utalja a bank.
ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez holnap megtörténik, ha ma nem tudom jobb belátásra bírni. Nemsokára írni fog, akkor én szembesítem azzal, hogy eddig legalább két embernek próbálta eladni azt, amit valaki már megvett, kifizetett.

Csak ide kellene valami ilyesztő duma, amitől talán megijed.

ápr. 7. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ide kellene valami ilyesztő duma, amitől talán megijed.

Ja persze, mert ezek a csalok ijedos fajtak amugy.

Hany olyan embert ismersz akinek felelembol visszautaltak barmit? Na ugye.

ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bankszámlaszám alapján elég könnyű lenyomozni valakit, szóval mehet a feljelentés.

Nekem olyan esetem volt pár éve, hogy Index fórumos hirdetésre rendeltem egy terméket (túrafelszerelést), és mivel korábban már rendeltem az illetőtől, ami rendben meg is jött, nem volt gyanús még úgy se, hogy Moneybookers-re kérte az utalást (60 eurót). Az első utalás még bankszámlára ment, aminek megvolt a száma, szóval miután több érdeklődő levélre se reagált, megfenyegettem, hogy feljelentem a bankszámlaszám alapján. Na, erre már válaszolt, kamuzott valamit, hogy a postán elkeverték a csomagot, és azért nem jött meg, viszont a 60 eurót visszautalta. Igaz, a 8 eurós átutalási díjat buktam, de az az egészhez képest nem olyan nagy összeg.

ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megírtam neki, hogy feljelentjük, de már meg sem nézi az üzenetet. A banknál kértem az utalás visszahívását. Talán sikerül valamit elérni.
ápr. 8. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett belőle.
ápr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A feljelentés megtörtént. Kedden megyek be a rendőrségre. A csalóval, másik profilon, még mindig kapcsolatban vagyok.
ápr. 10. 18:57
 10/10 KissFranci válasza:
Nagyon sajnálom, hogy csaló áldozata lettél. Nagyon vigyázni kell, mert rengeteg van mindenhol, különösen a neten. Fordulj a rendőrséghez, hátha ők tudnak kezdeni valamit a helyzettel. Viszont a későbbiekre javaslom, hogy inkább használj ellenőrzöttebb felületeket, mint pl. a Vatera, ahol van speciális vevővédelmi lehetőség is!
ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!