Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyilvános az email cím,bárki...

Nyilvános az email cím,bárki láthatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sűrűn nézegetem az emaileket,most viszont észre vettem,hogy a vágyaim.hu-rol jönnek üzenetek,ahová én nem regisztráltam..

A teljes nevem az emailcim..

Aki üzenetet küld,az látja az emailt?

Vagy mégis mit?

Lehet ezt a fiókot,vagy profilt bárhogy függeszteni?

Vicces válaszokat kérlek ne..



ápr. 29. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben arról kellene meggyőződni, hogy ez valóban rendszerüzenet egy létező profilhoz, vagy csak valami hírlevél/spam. A neved más oldalról vagy regisztráció által is kikerülhetett, elég csak hozzájárulni az adatok marketing célú használatához.


Ha hírlevél, akkor kell lennie leiratkozási lehetőségnek benne. Ha nem az, akkor az üzemeltetőnek lehet írni valamelyik kapcsolattartási címen, hogy ezeket tapasztalatod és nem te regisztráltál be (valószínűleg visszaélnek vele), és jellemzően eltávolítják a profilt. Arról a címről írj amivel beregisztrálták, így látják hogy megegyezik.

De akár azt is megpróbálhatod, hogy jelszó emlékeztetőt kérsz és kicseréled, hiszen ha a te e-maileddel regisztrálták a fiókot, akkor arra küldi ki a csere indítását is (viszont ha azzal regisztrálták, akkor már a létrehozásról is értesülnöd kellett volna, úgyhogy ez nem biztos, hogy tényleg így van).

ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Feltehetöen random generálnak mindenféle email-címet, egy része nem létezik, másikak meg igen. Mindenhová küldenek emailt, aztán vagy reagál rá valaki, vagy sem.
ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabadna nyilvánosnak lennie, de sajnos rengeteg weboldal van ahová regisztrál az ember, és nincs megfelelően védve; Egy kezdő pistike hacker is kilopja az email adatbázist. Utána az ilyen email címeket el lehet adni a feketepiacon hasonló spam-email küldőknek.

Sokmindent nem tudsz tenni, csak hogy letiltod a feladót, meg megjelölöd hogy levélszemét, aztán törlöd.

ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Végül úgy lett,ahogy az első írta

Kértem egy jelszó cserét,beléptem,és töröltem a profilt.

Fogalmam sem volt arról,hogy ennyire egyszerű egy emailt "ellopni" vagy kikeresni.

ápr. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!