Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik IP cím katalógus ?

Nicola73 kérdése:

Létezik IP cím katalógus ?

Figyelt kérdés
Olyan oldalt keresek amik ipV4-es honlapok IP címeit tartalmazzák.

máj. 22. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Úgy hívják DNS rendszer (Domain Name System). Ebben lehet keresgélni. Mivel egy IP több domaint is képes kiszolgálni egészen furcsa dolgokat fogsz benne látni.
máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És hogy tudok hozzáférni a DNS-hez ?
máj. 22. 15:47
 3/16 anonim ***** válasza:
a bongésződ címsorába beírod a nevet és ő elintézi. Amugy minden windowsos gépen (gondolom windowsod van) indítasz egy terminál ablakot (CMD-t beírod éfeldobja a terminál ablakot) majd az nslookup parancs szolgál erre. Bővebb ismertetője meg ezer helyen megvan.
máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Beírtam hogy nslookup és kidobta hogy Default Server: dns.google

Address: 8.8.8.8 Ez van beírva a windowsomba is ha nem autómatikus címleosztást kérek. A kérdésem viszont továbbra is az, hogy tudok belelesni ebbe a DNS tartalmába.

máj. 22. 15:54
 5/16 anonim ***** válasza:
mondom ott az nslookup parancs. Ez kezeli a DNS adatbázist. Ez egy lekérdező program hozzá (ahogy a neve is mutatja).
máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
attól függ mit keresel
máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

Például egy "dig" parancs is ilyen.


dig valami.hu @source.dns


Egy domain információit mutatja meg egy adott DNS instance-ról. De más paraméterezése is van.

máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A DNS egy könyvtár az internethez. Engem a tartalma érdekel. Próbálok egy IP cím katalógust készíteni. De oriási munka. Jó lenne ha lenne egy adatbázis ahol megtalálom hogy egy IP címhez melyik domain tartozik.
máj. 22. 16:00
 9/16 anonim ***** válasza:

Azt a reverse DNS-ben találod.


Szintén nslookup de "fordítva" s a végére íod, hogy in-addr.arpa. (esetleg a záró pont nem kell program verziótól függően). De szerintem mielőtt bele tekeredsz olvass utána a DNS működsének.

máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És pont azért találták ki a DNS rendszert, mert irtózatosan gyorsan tud változni. És minek neked "IP cím katalógus"? Amikor óránként változik a DNS tartalma. Ma pl. 40 hoszt IP címét írtuk át egy mozdulattal, mert szolgáltató váltás volt. A DNS úgy van kitaálva, hogy napra kész legyen, és gyorsan lehessen benne keresni, és ne legyen túl bonyolult az adminisztrációja. Minek neked még egy ilyen?
máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!