Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell kikapcsolni az...

Hogy kell kikapcsolni az internet sebesség korlátozást?

Figyelt kérdés
Elvileg ha a gép beállításai túl szegényesek az internethez(30Mbit/s), akkor magától lekorlátozza egy olyan sebességre amivel elbír. Én erről még nem hallottam, de vki esküszik rá, hogy a Windows ilyen huncutságokat művel.
2009. jan. 21. 18:12
 1/3 yuda ***** válasza:
100%

Nem ilyen nincs.

Olyan van,hogy alapból lefoglal a windows egy bizonyos sávszélességet,ami pl.frissítéskor lép érvénybe,azt lehet állítgatni,de alapvetően a szolgáltatóddal kötött megállapodás szerinti sebességet kapod mindegy milyen géped van.

-vannak ingyenes sebességtesztek a neten,ahol megnézheted a valós sebességed egyezik a szerződöttel.

Már pentium kettessel is megy a net,lehet még annál régebbivel is,nem tudom.

2009. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hardvernek van egy elméleti korlátja. Ezt a korlátot ha eléred, lehet gyorsabb neted, akkor sem lesz gyorsabb.

A 30 Mbitps net esetén 3-4 MB másodpercenkénti írást "várna el" a hálózati kapcsolat maximális kihasználása mellett. Azonban előfordulhat, hogy olyan régi géped van, amely NEM TUD ilyen sebességgel a HDD-re írni, akkor pedig az van, hogy amennyivel tud, annyival ír. De ezt gyorsítani szoftveresen nem fogod tudni.

2009. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a hálózati kártya tulajdonságainál/speciális fülnél a "full duplex 100MB"-ra gondoltál az "auto select" helyett...állítólag így gyorsabb a net, bár én nem tapasztaltam, ...de nem vagyok mérőeszköz:)
2009. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!