Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van forgalomkorlátozás a upc...

Van forgalomkorlátozás a upc interneten?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 15:23
 1/6 A kérdező kommentje:

A weboldalukon nem írnak erről semmit. Most kezdtem el letölteni egy filmsorozatot HD minőségben (560MB/film) és aggódom, hogy nem fognak-e korlátozni, ha túllépek egy adott limitet - és normális net nélkül maradok évvégén!?

START szolgáltatásom van, 2MBit-es.

2010. dec. 18. 15:28
 2/6 anonim ***** válasza:

van.

a le és feltöltést drasztikusan lecsökkentik. (10%-ra, néhány napig)

főleg a torrentezőkét.

2010. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az adatforgalom mellett eddig is volt korlátozás, napközben a p2p-forgalom tiltva van a http javára. Ezért volt az hogy éjszaka ment a torrentezés, mert akkor szabad volt a sáv neki. Hogy most ezt létezik-e még azt nem tudom, UDP-UTP használatával ez kijátszható, mert a TCP-t lassítják, a másik kettőt nem.
2010. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem torrentről töltök le, hanem megauploadról. Legjobb lesz, ha megkérdezem a upc-től, mennyi a limitem havonta. Már csak a filmből több, mint 5 gigát leszedtem, és eddig no problemo..
2010. dec. 18. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:

korábban 250Gb volt a határ, most 300Gb. Így szól a pontos megfogalmazás:


ÁSZF 10.1 pontja (A Szolgáltató hálózatának veszélyeztetése miatti korlátozás): a "forgalmi korlát" 250GB-ról 300GB-ra emelkedik! Egész pontosan az extrém használat fogalma úgy módosul, hogy ha az előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte-ot meghaladja (a korábbi 250 Gigabyte helyett), akkor valósul meg az extrém használat, ami a már ismert korlátozásokkal, ill. esetlegesen az előfizetői szerződés felmondásával járhat. A félreértések elkerülése végett belekerült az ÁSZF hivatkozott pontjába az is, hogy az extrém használat miatti korlátozás idejére is a teljes havidíjat meg kell fizetni.

2010. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Időközben megkérdeztem a 1221-es számon én is, valóban így van, ahogy az előző hozzászóló írta! Tehát nem kell aggódni, az extrém használatot nehéz elérni. -Főleg 2MBit eléréssel :] (most olyan 14GB-nál tartok decemberben, ez eddigi legtöbb forgalmam!) A UPC netezők bármikor megnézhetik adatforgalmuk állását, akár napi szintre lebontva, itt: [link]

Na igen, kell hozzá felhasználói név és jelszó (ezeket szerződéskötéskor kaptuk) Aki nem tudja már, az kaphat újat a 1221-en, ahogy én..

Sebességmérés pedig itt: [link]

(ehez nem kell belépni)

2010. dec. 23. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!