Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy történhetett ez? A Gmail...

Hogy történhetett ez? A Gmail küldött egy figyelmeztetést, hogy változtassam meg a jelszavamat, mert Kínában valaki belépett a fiókomba.

Figyelt kérdés

Ezzel felsorolta hogy a mai nap folyamán milyen IP címen és mikor léptek be Magyarországon a fiókomba.

Nem tudom, van-e összefüggés, de tegnap egy levelet írtam Kínába, mert pálmát kerestem és egy weboldalra írtam, ahol megadtam az emailcímemet. A jelszót természetesen nem.

Lehet, hogy van összefüggés a kettő között?

Hogy lehet ez? vagy miért léphetett be akárki is? Én csak egy egyszerű ember vagyok....


2011. jan. 5. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

kínai titkosszolgálat máris nyomoz utánad


hivatalos levelet fogsz kapni a budapesti kínai nagykövetségről is.

2011. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
az első rátapintott a lényegre, én a helyedben menekülnék
2011. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha értelmeset nem tudtok írni, akkor inkább ne írjatok!!!
2011. jan. 5. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Időnként mindenképpen érdemes megváltoztatni a jelszavadat - és olyanra, amit nehéz kitalálni. Tehát minden nyelven értelmetlen szó és számkombináció, kis és nagybetűk váltakozva.

A hackerek "mindenevők": nincs "egyszerű ember" - ha másra nem, gyakorlásnak bármi jó, hogy feltörjenek egy helyet, heccből, "trófeából".


Vírust is kaphattál, ami elküldte a jelszava(i)dat valahová a világba.

2011. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 15. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát először vírus és egyéb keresés, és aztán MINDEN jelszó módosítása.
2012. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kutyus70 ***** válasza:

Kicsit lekéstem a válasszal, de azért hátha értelme van leírnom, főleg ha mások is elolvassák. Aggodalomra semmi okod szerintem. Biztos vagyok benne, hogy nem vírus, ugyanis azt 1: jelezné a vírusíród, 2: a vírusok nem csinálnak ilyesmit.

Ezt egy úgynevezett spyware, magyarul egy kémprogram tudja csinálni. Nem egy személy kezeli az ilyet, hanem egy cég (vagy cégek) szabadítja el, és ez a kis robot kémprogram megpróbál belépni az email fiokodba. Nem a bank számlaszámodat akarják, csak az internetezési szokásaid után kémkednek. Mi az érdeklődési köröd, miket szoktál vásárolni, szoktál-e neten vásárolni, meg ilyenek. Ezek alapján aztán tudnak küldeni neked mindenféle üzleti ajánlatokat, reklámokat, hogy "csak most, csak neked, 50% akcióban megveheted a nem tudom mit..."

Az ilyen spyware-eket a vírusírtó nem érzékeli, hiszen mint mondtan nem is vírus. De azért nagyon jól el lehet távolítani egy spyware írtóval. Van belőlük jó pár, Ashampoo AntiSpyWare, Malwarebytes, de nagyon jó az Advenced System Care is. Én 2-3 naponta lefuttatom, és mindig talál kémprogramokat a gépemen, ezt nem lehet kivédeni ha netezik az ember. De leírtod és kész, utána nem piszkálják a gépedet.

2012. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!