Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tiltja le a Sony sok...

Miért tiltja le a Sony sok YouTube videó megtekintési jogát az országunkban?

Figyelt kérdés

Ugye most itt a sokak által ismert "A videó Sony Music Entertainment tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki letiltotta azt az országodban szerzői jogi okok miatt." kiírásra gondolok. Egyszerűen nem látom értelmét, valaki kifejthetné :). Mutatok egy konkrét példát, aminél teljesen értelmetlennek látom ezt a tiltást (de nagyon sokat mutathatnék):

http://www.youtube.com/watch?v=d8ekz_CSBVg - ez a szám eredeti klipje, meg lehet nézni, ezzel nincs is gond

http://www.youtube.com/user/meytalll#p/u/12/G2S_KIErBWc - itt egy csaj dobolja el a számot, tehát ez tulajdonképpen egy ingyenes reklám lenne a zenekarnak azok körében, akik nézik ennek a csajnak a videóit, viszont a zenekart nem ismerték eddig (elég ismertnek számít a csaj dobosok körében).

http://www.youtube.com/watch?v=K7NsuA8vD7Y - ezzel pedig még viccesebb a helyzet, mert teljesen ugyanaz, mint az előző, csak más dobolja el a cuccot (őt nem ismerik annyian, mint az előző bekezdésben említett csajt) és nincs letiltva.

Annyit nem árt tisztázni, hogy mindezt a kérdést úgy teszem fel, hogy zenekarban dobolok, és rövid időn belül sok számnál lesz közöm a szerzői jogos mizériához.

Valami reakció erre az egészre? :)


2011. márc. 11. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Hogy még viccesebb legyen a dolog, beszámolnék még 1-2 ilyen esetről.

Az elsőnél egy saját feltöltésről van szó, összevágtam egy videót (World of Warcraft-os játékvideó), amiben szerepelt sok zene, köztük a Soulfly-nak egy száma, emiatt az egész hangsávot letiltották, tehát csak a képet lehetett nézni. Na most ez azért volt necces, mert teljesen a zenére vágtam össze a videót, tehát anélkül meg se közelíti a teljes élményt a videót megtekintő személy számára. Ez az állapot tartott kb. 1 évig, utána fogták és egyszer csak visszaállították a hangot és annyit tettek, hogy kiírták a videó alá, hogy ez a Soulfly szám szerepel benne. Ez is egy vicces eset, mivel 2 különböző helyen is feltüntettem az összes felhasznált zeneszámot: magában a videóban a végén és a leírásban is.

Másik eset. Összevágtam szintén egy videót, ami több zeneszámot tartalmazott és a YouTube ezt írta ki rá: "A videódban ( Balaton - útifilm ) olyan tartalom lehet, amelynek tulajdonjoga vagy adminisztrációs joga a következő személyekhez kapcsolódik:". Ezek után pedig felsorol pár társaságot (pl. a Sony-t) és az 53 országot, ahol letiltásra került. Ezután felraktam pontosan ugyanezt a videót, csak más formátumba exportáltam ki. Nem lényeges, hogy mit változtattam rajta (csak technikai paramétereken változtattam, magasabb bitráta + hasonlók), mert a YouTube-ra feltöltve már szó szerint semmi különbség nincs a két videó tartalma között, még minőségbeli sem. Ezt pedig szintén letiltották, de már csak Németországban. Na most ezt már aztán tényleg nem tudom hova tenni :)

2011. márc. 11. 18:25
 2/2 anonim ***** válasza:

A letíltásokat azért csinálják meg:

A zenék amiket kiadnak törvényes uton adják ki, és mivel ők készítették joguk van azt csinálni vele amit akarsz, és azt általad említett példa hogy a csaj dobol ezáltal reklámozva a zenekart, hát ebben van némi logika, de akkor is, a zene az a kiadó-é, és nem kérték engedélyét hogy felhasználhassák azt.


És az hogy letiltották vagy sem idő kérdése.

Nekem is volt hogy feltöltöttem egy SAJÁT KÉSZÍTÉSŰ videót amit majdnem minden országban letiltottak.

újra feltöltöttem és már csak a németeket csesztette.

Ez talán a YouTube programjának köszönhető nem mindig ismeri fel.

2011. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!