Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igaz az, hogy akinek dinamikus...

Igaz az, hogy akinek dinamikus (váltakozó) az IP cime azt szétoszthatnak több ember között egyszerre?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

O.o

Kicsit pontosíthatnál a kérdésen :)

Ha arra gondolsz hogy mondjuk otthon 1 internetkapcsolatot szétosztasz az Dinamikus és Statikus IP-vel is működik ;)

Üdv. Aiwa

2009. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem nekünk a szolgáltató váltogatja az Ip cimünket!És azt mondták(nem tudom igaz-e?).Egyszerre több embernek adják ki ugyanazt az IP cimet,majd egy idö után megváltoztatják!Ez igaz lehet?
2009. márc. 4. 20:20
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Igen így van, van olyan hogy 1 IP cím egyszerre akár 700 embernek is kivan osztva. Ebből előfordulnak kavarodások példáúl olyan weboldalakon ahol regisztráció van de mindenkinek csak 1 regisztrációja lehet, és ilyenkor előfordul hogy esetleg felfüggesztenek 1-2 szerencsétlent, mert azt hiszik dupla reg.
2009. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Nahát ma is okosabb lettem ;)

Aiwa

2009. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nem értem ,mert ugy tudtam az IP cim alapján azonositanak be valakit pl.
2009. márc. 4. 20:25
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Ácsi!


Az adott hálózaton belül mindenkinek csak egy IP címe lehet. Mert ellenkező esetben IP-k ütköznének, és az nem kellemes következménnyel járna.


Tehát mindenkinek EGY EGYEDI címe van. Az viszont más kérdés, hogy ez lokális vagy publikus cím. Ugyanis egyes szolgáltatóknál a szolgáltató saját szerveréig publikus a cím (azaz a szervernek egyedi címe van), majd ez a szerver, már saját hálózatába routolja a szerverbe befutó kapcsolatot, a szerver saját hálózatában mindenkinek egyedi, helyi IP-je van, azonban az internet felé az ÖSSZES GÉP a szerver publikus IP-jén "látszik." Tehát úgy hat, mintha minden gépnek "ugyanaz" lenne az IP-je. A Publikus IP-je az is, csak a helyi IP-je nem.


Amennyiben neked a szolgáltató PUBLIKUS ip-t oszt (akár fixet, akár dinamikusan változót), abban BIZTOS lehetsz, hogy azt az IP-t az internet SEMELYIK MÁSIK számítógépe nem használja.

Ha azonban a szolgáltatód csak nem publikus címet oszt számodra (ez a szerződésből kiderül, de egy ipconfig paranccsal is könnyen kideríthető), akkor viszont (szinte) BIZTOS, hogy a te publikus címed még sok másik gép publikus címével egyezik meg.


Ezt úgy képzeld el, mint "hálózat a hálózatban", amelyben van "még sok-sok hálózat."

2009. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Publikus IP címek. Az ezzel rendelkező gépek az internet minden szolgálatatását igénybe tudják venni.

Léteznek a privát ip címek az úgynevezett NAT-olt címek. Ekkor van az a bizonyos címfordításos eljárás. Ekkor fordulhat elő az ha valakik NAT-olt IP címet kapnak azaz egyforma címet használnak és esetleg egy szolgálatás letiltja az adott címet akkor se A se B felhasználó nem tudja használni az adott szolgáltatást. Tehát a kérdés jogos, van ilyen.

Vannak a satikus ip címek amik a felhasználó végpontjához hozzá van rendelve egyes esetekben fix ip cím. Ekkor a szolgálató felé beazonosítható a felhasználó.

A dinamikus ip-k amik véletelnszerűen kerülnek a felhasználohoz és a gép (ill. modem) kikapcsolásakor vagy eltelt idő után visszavonásra kerül majd új cím kerül kiosztásra.

2009. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Többféle szolgáltató van az IP címek kiosztása terén.


Az egyik csoport, aki eleve fix IP-t biztosít. Ezek a kábeltv-s szolgáltatók szoktak lenni. Tehát megkapod mondjuk az 1.2.3.4 címet, és amíg le nem mondod a szolgáltatást ez a tiéd. Ezen belül van, amelyiknél a számítógépen (routeren) be kell állítani az előfizetőhöz rendelt IP címet, van amelyiknél DHCP-t kell beállítani, és a szerverük adja (MAC cím alapján) mindig ugyanazt a címet.


Van olyan szolgáltató, amelyik adott tartomány(ok)on belül oszt mindig változó címet. Tipikusan a *DSL szolgáltatók ilyenek. Megvan, hogy az övé az 1.2.xxx.xxx-1.7.xxx.yyy tartó címek (yyy nem lehet sem 0, sem 255), és azon belül minden egyes feljelentkezésnél kapsz egy címet, az előző cím figyelembevétele nélkül. Így rendszerint minden bejelentkezésnél más IP címet kap az ember (előfordulhat, hogy ugyanazt, de kicsi az esélye).


Van egy harmadik típus, olyan szolgáltató, amelyik kevés (pl összesen 1-2db) IP címmel rendelkezik. Nála egy szerver kapja ezt az 1db IP-t, és létrehoz egy alhálózatot egy másik hálózati kapcsolaton keresztül. Erre az alhálózatra kerülnek az előfizetői számítógépek, ahol aztán a fenti kettő bármelyikét alkalmazhatja. Az az 1db IP cím lesz a teljes alhálózat összes számítógépének interneten látszó IP címe. A szerver meg a beérkező csomagokat ügyesen szétosztja, hogy minden, az alhálózaton lévő számítógép a neki kellő adatot kapja meg. Ilyen "szolgáltató" pl a kollégium :) de kisebb szolgáltatóknál is láttam már ilyen megoldást.


Annyit kell tudni, hogy az IP cím egy adott hálózaton belül mindig egyedi, ugyanazon a hálózaton egy IP csak egy számítógéphez (pontosabban: hálózati eszközhöz) lehet hozzárendelve. Így az nem fordulhat elő, hogy egyszerre több számítógépnek legyen ugyanaz az IP címe az interneten. A 3. esetben tulajdonképpen csak a szerver van az interneten közvetlen, az alhálózaton lévő gépek nem. Tehát a kérdésre a válasz: nem. Ami viszont biztosan előfordul dinamikus IP esetén, az az, hogy a te IP-det nemsokára egy másik előfizető kapja meg, aztán egy harmadik, negyedik... ezredik, stb. De ez meg nem egyszerre van. Viszont az lehet, hogy valahol egy IP-t letiltanak, mert tiltott tevékenység történik róla, és másnap azt te kapod.

2009. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nemtudom de az érdekes ha felraknak ide egy kérdést azt 5 perc múlval nem engedi értékesiteni,(mert értékelte valaki ezt erröl a gépröl ez az üzenet jön vissza).Holott ez napközben van,amikor csakis én vagyok itthol,tehát más kizárt ,hogy hozzáfér a gépemhez!Na ez mitöl van?Ja és nem katintok kétszer rá a kérdésre!
2009. márc. 5. 08:49
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom miért lettem lepontozva, aki nem hiszi hogy akár többszáz embernek is lehet egyszerre kiosztva az IP címe, hívja fel a szolgáltatóját, és bizonyosodjon meg róla!

Nekem volt már hogy rákerestem a saját IP-mre és győr-t adta ki, holott debreceni vagyok! De Szeged is volt egyszer, többségében Debrecent adja ki de előfordul itt az élő példa!

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!!!!

2009. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!