Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Iet még senki nem hallot!...

Iet még senki nem hallot! Hihetetlen de sajnos igaz! Olvasd el! Te tudod a választ?

Figyelt kérdés

Ugy kezdődött,hogy elment a netem,azt irta ki mindig,hogy egy hálózati kábel nincs beugva.Vettem bele uj hálózatkártyát,akkor is ezt irta ki,ujraraktam a gépem,akkor is ezt irta ki.vettem uj gépet mert a sok marha itt a neten aztmondta rossz az laplap akkor is ezt irta ki.gondoltam szar amodem,ok ma betelefonaltam kaptam egy ujat amit elöttem bontottak fel.mit ad isten mit nem a fejem majd szétrobban ezzel is elmegy a net 10-12 percenként vagy 7 percenként néha.stoperral mértem.tehát igy álunk,hogy a gépem tuti jó mert szomszedban ment,tesztelve lett uj gépem van ráadasul,a gép hiba kizarva.modem szerintem kizarva mert ma kaptam ujat,hacsak ha nem olyan pechem van,hogy egy hibasa kaptam d eakkor nem azt csinalná mind az előző,tehát az előző régi modemem is hibatlan volt.kicserélték,a kábelokat,a 12 voltos adaptert,inetrenetdugót.tehat minden kilett cserélve.és mégis elmegy,visszajön a net.Legkötzelebb már csak hétfön tudnak kijönni a szerelök,de tuti a röhögéstöl megfognak halni :D esküszöm itt valami emberfeletti erö van :D

szerintetek mia baj?mert én és a szerelök ugy látcik feladtuk :(


2011. júl. 22. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes dolgok, amit írtál. Azért vettél új gépet, mert valaki így neten keresztül megállapította a diagnózist, hogy rossz az alaplap? Ki adhat ilyen tanácsot, hiszen ahhoz látni kell a gépet, hogy meg tudjuk állapítani, hogy rossz-e az alaplap, és még akkor sem lehet szemrevételezéssel megmondani, hogy mi a baj. Ha a net nem megy, akkor a sorrend javításkor, feltételezve, hogy a rendszer rendben van: a kábel vizsgálata, hogy nincs-e valahol szakadás, a csatlakozó szemrevételezése, nem törött-e, nincsen-e valamelyik érintkező kicsúszva. Ha minden rendben van, akkor megnézni, hogy a gépen belül a kártya a helyén van-e, sőt kivenni, és megnézni, hogy nem került-e valami por, vagy akármi a kártya alaplapi csatlakozójába. Ha alaplapi a hálózati kártya, akkor a BIOS-ba be kell lépni és megnézni, hogy engedélyezve van-e. Ha viszont nem alaplapi a hálókártya, akkor a BIOS-ban le kell tiltani az alaplapit. Magyarán csak egy kártya működjön.
2011. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már terveztem korábban az uj gép vásárlását.Ez pont igy jött.

halozati lan kábel zsir uj!!hiba kizárva.többi kábel uj hiba mizarva.szomszedban ugyanien net van.és neki ezekkel a kábelekkel müxi krendesen.viszont ha övét hazahozom elmegy :(

nos nem tudom micsinaljak,halgassak e rád,vagy bizzam a szakemberekre.biosban hol tudom megnézni,hogy engedélyezve van e?de ha nem lenne engedlyezve akkor nem is lenne net.Most is arról irok,de mire eddig eljutottam már 2 szer szakadt meg.Tudom hihetetlen amit leirtam,de sajnos ez van :(

gép uj!kábelek ujak,modem uj,minden uj,és mégis ez van :S

2011. júl. 22. 20:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja ás még valami a gépemmel nincs semmi baj,mert szomszedba atvittem a gépet,ugyanaz a netje van mind nekem és ala nem szakad meg :(
2011. júl. 22. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédban működött, akkor mégis a kábelezésben van a hiba. Az is lehet, hogy a bejövő-tehát nem a te szobádban levő- végén, hanem a kábel másik végén csináltak valamit rosszul. Ennyit tudtam segíteni, sajnos.
2011. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget,de otsem lehet hiba mert akkor nem lett volna elötte sem net,illetve nem volna 30 percig sem net. :( ugylatcik erre nincs megoldás:(
2011. júl. 22. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért lehet a kábel másik végén is hiba.

pl nálunk kb. 3-4 éve volt telefonszerelő,amikor is az utcai oszlopról bejövő vezetéket el kellet vágnia a padláson, amit utána csak kézzel tekert össze és csak az egyik oldalt szigetelte. Mostanában kezdett olyan csinálni a net nálunk, hogy gyakran megszakadt (néha óránként többször is). Ezért azt csináltam, hogy ahol a kábel el lett vágva ott egy kis részt még kivágtam, blankoltam majd egy sorkapoccsal egymáshoz rögzítettem őket. Az internet azóta egyszer sem szakadt meg, tökéletesen működik.

Szerintem nálad is valami érintkezési hiba lehet, még a modem előtti kábelek valamelyikében

2011. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bejövő kábel el lehet szakadva, de akár a splitter is lehet rossz. Nekem a bejövő kábel egy sorkapoccsal (csokival) meg van hosszabbítva, és volt, hogy az egyik szál eltört a sorkapocsnál. Folyton megszakadt ilyenkor a net (nem is igazán értem, hogy működött, elég tré földelése van a gépemnek). Megcsináltam, azóta jó.
2011. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!