Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Távoli asztali kapcsolat a...

Távoli asztali kapcsolat a 3389-es port helyett egy másik porton?

Figyelt kérdés

Win 7-en szeretném a távoli asztali kapcsolat portját átállítani másik számúvá.(illetéktelen behatolás ellen) Ugyebár alap esetben a 3389-es portot használja, ezt szeretném átírni 45897-es számúvá. Ehhez a routeren engedélyezem a forwarding menüben, átengedem a tűzfalon(Fokozott biztonságú Windows tűzfal->Bejövő kapcsolat->itt létrehozok egy új szabályt a 45897 számmal)

[link]

valamint a regiszterben is átírtam ezt:

HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp -n belül a PortNumber kulcsot 45897. Ezután egy másik gépen csatlakoznék távoli asztal kapcsolat módban, de nem sikerül.


Viszont ha az alap 3389-es port van mindnehova beállítva akkor működik. Mi lehet a gond?


2011. aug. 30. 21:36
 1/7 c:\ ***** válasza:

Csak egy röpke kérdés, a másik gépről ugye úgy akarsz csatlakozni, hogy "IP CÍM:45897"?

(tehát pl: 127.0.0.1:45897)

2011. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazság szerint egy dyndns cím által amibe be vagyok regisztrálva, hogy az IP cmíet ne kelljen folyamatosan felírni mivel dinamikus IP-t kapok. Így szoktam csatlakozni: nev.dns.com

vagy a .com után kellene a portszám is?

2011. aug. 31. 17:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként megpróbáltam az általad javasolt módon is és úgy sem lépett be. Viszont belső hálózati címről igen. pl: 192.168.1.2 -> ezzel pl jó. Szóval én valahol a tűzfal környéki dologra gondolok.
2011. aug. 31. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a baj, hogy beállítok más portot, de akkor nem működik, ha visszaállítom 3389-es portra, akkor jó.
2013. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt a portot amin el akarod érni, engedd át a windows tűzfalon és ha routerrel kapcsolódsz a netre, akkor azon is.
2013. jan. 14. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogyan tudom átengedni Windows 7 alatt?
2013. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megvan, köszönöm!
2013. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!