Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek az "jó", ha...

Szerintetek az "jó", ha valakit szülinapja alkalmából ennyiszer?

Figyelt kérdés

A közösségi portálokon felköszöntik a barátok, ismerősök egymást. Az jó, ha valakit összesen pl. nem "csak" 15-en, hanem 300-an felköszöntenek? Azt olvastam valahol, hogy minnél több "barátod" van ezeken az oldalakon, igaz barátod annál kevesebb, szinte semennyi.. Mi az igazság?

Az illető "csak" népszerű, vagy tényleg ilyen sokan szeretik? Ill. felszínes kapcsolata van sok? Nem ismert emberekre gondolok.


2011. okt. 4. 12:37
 1/5 The Nuke ***** válasza:

Engem is most majd 60anan köszöntöttek fel fészbúkon..

De abból 10 sem volt, aki számított és akitől vártam..


A többi az csak olyan, hogy azért írtak, mert elvárják, hogy visszaírjak, hogy őket meg majd hacccázezren köszöntsék fel fészbúkon a szülinapjukon.

2011. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg rólad van szó, könnyebben tudod ellenőrizni azt, hogy hányan fogják majd a névnapkor is ugyanazt megtenni. Mivel a születésnapot kijelzi az oldal (gondolom facebookról van szó), sokkal többen látják és üzennek valamilyen módon, vagy csak látják hogy az egyik üzenet, akkor ő is fog.

A névnapot már úgyis csak azt tudja aki figyeli, vagy esetleg észben tartja, általában a töredéke szokott lenni az üdvözléseknek a születésnaphoz képest.

Ebből meg arra lehet gondolni, hogy aki a névnapra eltűnt az csak felszínes lehet, és nem azért köszöntötte fel, mert annyira szereti, hanem mert a közösségi oldal felhívta rá a figyelmet.


Alapból nem kell komolyan venni azt, ami a virtuális életben zajlik. Lehet hülyeség, de én vagy személyesen köszöntök fel valakit, vagy sehogy. Semmilyen érintettséget nem érzek abban, hogy rávágja valaki az üzenőfalamra hogy boldog ezt-azt.


Régen még azért megkereste az egyik ember a másikat, ha akart valamit. Ha mégsem, kapott egy képeslapot. Oké, jó dolog az internet, és örülsz ha kapsz egy e-mailt is, mert foglalkozott vele aki megírta. Jöttek a közösségi oldalak meg a csevegők, most már csak úgy rád írnak hogy boldog születésnapot, meg utána a kötelező XD-t. Legközelebb már csak meg fognak bökni, és értsd a célzást.

2011. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én csak azokat szoktam felköszönteni fb-n akikkel tényleg joban vagyok. gyerekkori osztálytársamat akivel 10 éve nem beszéltem vagy a csajt aki egyszer megvolt meg a fesztiválon megismert aztán feledésbemerült embereket minek köszöntsem fel?mástol se várom el h engem felköszöntsenek. a newsfeed be is csak azok vannak benn akik számitanak..mit bánom én ha gipsz jakab akivel életembe egyszer találkoztam most éppen heregyantára készül?
2011. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi ertelme. Sokkal inkabb az szamit, hogy a valosagban kik koszontenek/unnepelnek veled. Eloszor orultem neki, hogy azta mennyi ember koszontott fel (persze tudtam hogy azert mert kiirja a feszbuk, de jol esett), meg habar az olyanokrol akikkel nem voltam joban azoktol "kicsit" gyanus volt, hogy csak azert, hogy majd en is.

Most mar semmi ertelmet nem latom, meg en sem koszontok fel senkit aki nem haver/barat, es en is szintugy levagyok iratkozva a tobbi ember megosztasairol. Szerintem be is fogom allitani, hogy ne irja ki. A fenenek kell az, hogy mindenki telispammolja az uzenofalam... Foleg olyan ne irogasson ra aki a valosagban meg meg koszonni sem bir.

2012. máj. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem 30 ember koszontott fel es abbol csak kb 1 volt akit nem ismertem...mindenki aki felkoszontott nagyon kozel all hozzam es nagyon orultem a koszontesuknek. Akit 300 ember koszont fel az inkabb nepszeru ismerek.en is nehany embert akit csak azert koszontenek fel mert az az ember az o szemukben meno. Akiket ilyen sokan koszontenek fel azok csak egyszeruen eppen a fenykorukat elik amikor mindenki nekik nyal mindenki az o baratnojuk akar lenni es akarcsak egy uzenet nagy dolog.az ilyenek elobb utobb elvesztik a fenyuket
2016. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!