Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik a feltételei, hogy 2...

Mik a feltételei, hogy 2 egymástól messze lakó ember online játsszon egymás ellen?

Figyelt kérdés

Üdv.


Mik a feltételei, hogy 2 egymástól messze lakó ember online játsszon egymás ellen (vagy egymással a "gép" ellen) egy nem Mario kaliberű játékkal? (Pl. egy Sniper Elite jó lenne, vagy valami hasonló.)


Tudom, sok játékkal lehet hálókábelen, meg másokkal ilyen-olyan szervereken klánokba (vagy mikbe) verődve játszani, de ketten egymás ellen lehetséges?


2011. okt. 9. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Legyen gépük (ami elviszi az adott játékot) és internet hozzáférésük.
2011. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a hamachi nevű program segíthet ebben,a mi egy világhálón keresztüli virtuális lant hoz létre.
2011. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

lehetséges, csak egy program kell kettőtök közé


Pl:Hamachi(végtelenül leegyszerűsítve, az internetet használja LANkábelnek)

2011. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A program nevét köszönöm, de egy külföldi fórum szerint pingelni kell a másikat játék előtt. Nos, ez nem sikerül, mert "A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül." Mindkét gépen hozzá van adva a tűzfalhoz az egész LogMeIn Hamachi mappa. Ötlet?
2011. okt. 9. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
A router-en is engedélyezni kell a megfelelő portokat a pingelhetőséget. Nem írtad hogy milyen netetek van, közel sem ismerek minden net szolgáltató hogy adja a netet, lehet hogy a szolgáltatónál van a router.
2011. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Digi net van (80/25) és nem használok routert.

A partnernek is ugyan így.

Nekem XP, neki Win 7.

2011. okt. 11. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Honnan vetted az ip címet? Ugye nem 192-vel kezdődő címet vettél, mert az helyi ip...


Tényleg régen volt hogy távolról akartam hozzáférni más géphez, vmit kellett állítani a hálózati beállításokon hogy lehessen pingelni, ott sem volt router, már nem tudom mit, ha próbálkoznék rájönnék, akkor is ezt tettem, XP-n, Vista-n próbáltam, Win7-en még nem.

2011. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na várj, IP-címet is kell állítgatni?

Fasza. Asse tudom hol kezdjem, de akkor marad a Google...

2011. okt. 11. 19:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, megpróbálok valamit csütörtökig, addig pihen a téma.
2011. okt. 11. 19:54
 10/10 anonim ***** válasza:

"Na várj, IP-címet is kell állítgatni?"

Nem kell állítgatni, de van belső meg külső ip cím. A belső 192-vel kezdődik, meg van külső amivel eléred az internetet.

A belsőt a te esetedben nem tudod semmire sem használni.

A külső címedet például a [link] oldalon tudod megnézni legegyszerűbben.(csak mellékesen nem tartozik ide a sebességteszt az sokszor nem jól mér ezen az oldalon)

2011. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!