Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell Facebook-on az...

Hogyan kell Facebook-on az összes ismerősnek egyszerre üzenetet írni?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem beírogatni több mint 500 embernek a nevét egyesével,de szeretnék az összes ismerősömnek üzenetet küldeni.

Hogyan lehetséges ez?

mert nem találtam erre vonatkozóan semmit.

nem spam et akarok küldeni de biztos hogy van ilyen mert már nekem is küldtek így.

köszi előre is


2011. dec. 22. 12:04
1 2
 1/17 2xSü ***** válasza:
16%

Mondjuk erre találták fel az üzenőfalat…


Üzenőfal -> üzenet küldése mindenkinek

Személyes üzenet -> üzenet küldése egy vagy néhány embernek.


Persze az emberek – már elnézést – ostobák és fordítva használják. Az üzenőfalon beszélgetnek olyan dolgokról, ami csak pár embert érdekel. Viszont levélben akarják elküldeni azt, amit mindenkinek szánnak. Kíváncsi lennék, mi ebben a logika.

2011. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
én tudom hogy mi a különbség az üzenet és az üzenőfal között...de én üzenetbe akarom elküldeni a mondandómat és nem az üzenőfalon,ezért kérdeztem hogy azt lehet e?
2011. dec. 22. 12:22
 3/17 2xSü ***** válasza:
13%

Igen lehet. Egyesével be kell írnod a címzettekhez a neveket. (Pont azért ilyen nehézkes, mert nem erre való, így aki hülyén akarja használni, az szenvedjen.)


Üzenőfalra kiírva miért nem jó? Még mindig nem értem…

2011. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

jól van,értem és köszönöm.

csak azt hittem hogy lehet egyszerűbben is...de akkor mindegy,köszi

2011. dec. 22. 12:38
 5/17 2xSü ***** válasza:
0%
De tényleg érdekelne, hogy miért akarod mindenképpen személyes üzenetben küldeni…
2011. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Fanta válasza:
87%
Az üzenőfal bejegyzések folyamatosan gördülnek lefelé,és szép lassan eltűnnek egy idő után.Ha én 3 napig nem lépek be,már nem találom a 3 nappal azelőtti üzifal bejegyzéseket!De ha SZEMÉLYES ÜZENETEM érkezik,azt 10 nap múlva is meg tudom nézni!Nem mindenki fészbúkozik naponta!Üzenetküldésnél jó lenne,ha egyszerre több emberkét meg lehetne jelölni címzettnek,de sajnos én sem tudom,hogy kell!
2011. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 2xSü ***** válasza:
9%

No de mi az a fontos üzenet, amit feltétlenül mindenkinek meg kell kapnia? A körlevelek nem azok. A karácsonyi üdvözlések sem azok. Az albérlet kiadó jellegű üzenetek sem azok. A szavazz rám jellegű bejegyzések sem azok. Ezeket nem kell feltétlenül mindenkinek megkapnia, elég, ha az ismerőseid bizonyos százalékához eljut.


Ha egyedi esetről van szó, és valóban szeretnéd, ha minél több emberhez eljutna az üzeneted, akkor kiírod reggel, újra megosztod este, következő este, meg az azt követő eset. Így az ismerőseid 90%-hoz szerintem el fog jutni.


Aki ritkán lép fel a Facebookra, az nem véletlenül teszi. Valószínű nem az üzeneteid olvasásával akarja elfoglalni magát.


Akik felvettek a közeli ismerősök listára, vagy feliratkoztak rád, azok így is, úgy is megkapják.


Ha van pár olyan ismerősöd, akihez feltétlenül el kell jutnia az üzenetednek, de tudod, hogy ritkán lép be, azoknak meg – de csak azoknak – elküldöd üzenetként is. A többieknek meg kiírod az üzenőfaladra.


Ha 1-10 címzett van, akkor azt még könnyedén ki lehet választani. Ha több, akkor más módot kell találni. (Csoport, oldal, esemény)


Ha rendszeres dologról van szó, akkor meg létre kell hozni egy csoportot. Így etikusabb is, hiszen aki nem szeretne a továbbiakban ilyen jellegű üzenetet kapni tőled, azok kiléphetnek a csoportból.

2011. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

szerintem az rám tartozik hogy mit szeretnék az ismerőseimnek küldeni,ne haragudj.

Amúgy meg igaza van "Fantának" mert én is valami ilyesmire gondolok...

2011. dec. 22. 14:27
 9/17 2xSü ***** válasza:
0%
Nos ha rád tartozik az üzenet jellege, akkor a megoldást is neked kell megtalálni. A fentiek talán nyújtanak valami támpontot.
2011. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Fanta válasza:
100%
Én minden évben így,privát üzenetben szeretném eljuttatni minden ismerősömnek a karácsonyi jókívánságaimat!Aki nem küld nekem,én annak is ugyanúgy küldök,mert szoktam gondolni minden ismerősömre.Nekem nincsenek "kamu"ismerőseim,mindenkit személyesen ismerek.Üzenőfal kicsit személytelen!Legalábbis ha én privát üzit kapok,jobban sajátomnak érzem!Lehet,hogy más nem így van vele,de nekem így jön le.Úgy néz ki,okosabbak nem lettünk,így marad a csoportmegjelölés,vagy az egyenkénti jelölés.Ámen.Boldog Karácsonyt!!!!!
2011. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!