Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip cím/ router probléma (? )

Ip cím/ router probléma (? )

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy eddig egy routertől kaptam az ip címem 192.168.0.100-től. Nemrég a routert kicsit kiiktattam és a modemet egyből rákötöttem a gépre, ám a gép ezt követően is megtartott rejtélyes fix privát ip-ket, ha az ipconfiggal lekérdezem a privát ip-címem mögé írja, hogy kívánt, ám ha a kapcsolatoknál, vagy neten nézem meg, kiírja a rendes ip-met. A probléma az, hogy ha visszadugom a routert fix ip-ként akar kezelni, nem csatlakozik a pppoe-s beállításokkal. Ez emiatt lehet? Illetve hogyan tudnám visszaállítani, hogy a cmd-ben is azt az ip-t mutassa, amit ténylegesen kapok a szolgáltatótól?
2011. dec. 25. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy újraindítás után már jónak kellene lennie router nélkül is, és azt az IP-t kellene kapnia amit a szolgáltató ad. Vagy max ha nyomsz az óra melletti hálózat ikonon egy hibaelhárítást.
2011. dec. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Modem/gép restart nem segített, 169.254.x.x ip-t ír, ami ahogy néztem valami hibát jelent, a hibaelhárítás pedig azt írta, hogy a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes ip-konfigurációval, és hogy nem lett kijavítva. A helyi kapcsolatnál a tulajdonságokban Ip-cím meg DNS automatikus kérése van beállítva, net is megy de valami nem okés :\
2011. dec. 25. 00:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Tuti engedélyezve van a DHCP?

Illetve a másik dolog, hogy a szolgáltatók gyakran eltárolják az első eszköz MAC címét is, vagyis ha neked a router volt előbb rákötve, akkor a gépben is a router mac-címét kéne megadni, mert csak ilyenkor fogsz kapni IP címet.

2011. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A DHCP-re azt írja engedélyezve van, valamint az ip-címem engem nem is zavar, most inkább az zavar, hogy nem tudok felkapcsolódni a routerrel a netre. Az előbb reseteltem, újraállítottam, van a webes felületén autodetect, azt megnyomva pppoe-t írt választandó alkalmazásnak, kb 5 mp múlva csatlakozott is a netre. Ezután autodetect már static ip-t írt, de a net ment. Mondom beállítom a wifit, ez megtörtént, router reboot, ezt követően autodetect rögtön static ip-t ajánl fel, és csak connecting...-et ír, nem csatlakozik a router. Kihúztam a want, modemet újraindítottam, szintén nem csatlakozott:\ Ez mitől lehet, hogy egyszer csatlakozik és pppoe-t ajánl, aztán meg static ip-t és ugyanazokkal a beállításokkal nem csatlakozik? Sajna a második részét a válaszodnak nem nagyon értettem mire gondolsz, azt kicsit letudnád írni részletesebben, hátha az a megoldás. Köszi.
2011. dec. 25. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Na várj, szóval akkor a routeren át jó, de a PC-n át nem.

Stimmt?


Ez esetben meg kéne próbálni a routert MAC címét a gépbe másolni/klónozni, vagy az ügyfélszolgálatot kéne hívni.


Ugyanis sok szolgáltató csinál olyat, hogy eltárol egy mac címet és ha más eszközzel próbálsz fellépni (aminek más a mac címe), akkor NEM engedélyezik ezt.

2011. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha modemet-utp-gép akkor megy a net rendesen. Ha modem-utp-router-utp-gép, akkor kb 50 próbálkozásból eddig kétszer sikerült a TP-Link routernek csatlakozni a nethez, ekkor a webes felületén van ilyen segítő opció, hogy melyik csatlakozási módot válasszam, az a pppoe-t ajánlja. Állítok még valamit ami miatt rebootolna a router, akkor elszáll a kapcsolat ugye, megpróbál csatlakozni, de csak próbál, nem sikerül neki, ekkor már ez az opció valamiért úgy érzékeli, nekem static ip-t kellene választanom, nem pppoe-t. Tehát valahol bent marad egy ip, vagy eltárolja nem tudom, és ha sikerül megfelelő sorrendben összedugnom, resetelnem, elindítanom a gépet, a routert és a modemet, csak akkor hajlandó rendesen kapcsolódni, azonban eddig sajnos nem sikerült rájönnöm mi a helyes kombináció. Az elképzelhető, hogy a router kap valami ip-t amit megjegyez, és nem hajlandó másikat elfogadni, csak ha megfelelően iktatom/indítom újra őket, amitől elfelejti?
2011. dec. 25. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!