Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez a modem felfúrás dolog...

Ez a modem felfúrás dolog tényleg működik vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Miért ne működne? Adnak hozzá csavart azzal kell felrakni. Bár én nem furkálnám fölöslegesen a falat, jól megvan az a gép tetején is.
2009. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sry annak aki félreértett! én nem erre a csavarosra gondolok!

Hanem hogy állítólag ha valahol lyukat fúrsz a modem nyákoldali valamilyén akkor meggyorsul a net :D én igazából nem hiszem el,azért kérdem.pl.egy ember 1 Mbit /s netet rendelt és fellfúrta és így 20mbit/s sebességgel netezett..

2009. máj. 25. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te el tudod képzelni? Gondolkozzunk logikusan együtt:


Van ugye a netednek egy valamilyen sebessége. Ezt alapvetően két helyen lehet lekorlátozni:


- A modemnél, azaz a felhasználó hardverében.

- A cégnél, azaz központilag.


Persze lehetséges mindkettő együtt is.


A modemes korlátozás technikai háttere az lehetne, hogy van egy alkatrész a modemben, ami valahogy lekorlátozza magát. Ekkor, minden alkalommal, ha felhasználó kisebb vagy nagyobb sávszélességre váltana, ki kell cserélni vagy át kell állítani a modemet.

Ha ez az alkatrész egy eltávolítással, azaz "szétfúrással" eltüntethető lenne, akkor egy nyilván felesleges alkatrész, aminek hiányában a modem a maximum sebességen működik, azaz végül is egy korlátozó alegység. Ami egyébként azt is jelenti, hogy a modem ezen része nem kommunikál a cég szervereivel, hiszen különben a fúrást távolról azonosítani lehetne.


De ez azt is jelentené, hogy a modem nem állítgatható távolról, azaz minden sávszélesség váltáskor kézzel kell tekerni rajta. Vajon ez hihető?


Vajon egy cég nem veszi észre, ha egy rákötött eszköz hirtelen ennyit gyorsul? Vajon nem jobb mindent a központban lekorlátozni, ahelyett, hogy midenért ki kelljen szállni? Szerinted mindez reális?

2009. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,az lenne a legjobb,mindjárt kettőször is belefúrni,azt má' mindjárt 40 mbit lenne az 1 helyett ! Hmm ?
2009. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Gyűrűzni nem kellett a felfúrás után? Ekkora baromságot... Elhitted? Ne már... Tényleg elhitted??? Azt tudod, hogy most itt röhögök rajtad és leesek a székről mindjárt? :)
2009. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,ha esetleg elolvastad volna amit írtam , akkor nem estél volna le a székről.

magamtól idézek:

"én igazából nem hiszem el,azért kérdem"

2009. máj. 26. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én olyanról hallottam hogy a firmware-t egy speciális változatra kell frissíteni és működik de mivel az enyémhez nem találtam nem tudom tesztelni
2010. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!