Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen dolog már az hogy a...

Milyen dolog már az hogy a VIII. (nyolcadik) kerületben nincsen lefedetsége a Telenornak HSPA adatátvitelre sem?

Figyelt kérdés

A VIII. (8. nyolcadik) kerületben lakom Budapesten a Blaha Lujza Tértől 15 méterre a Népszínház utca 18 házszám alatt, és nem tudok netezni 3G (HSPA) -nál mert egyszerűen nincsen térerő? Csak 2G (EDGE) adatátvitelre?

Milyen dolog ez már?

Amikor itt azt mutatja, hogy van térerő:

[link]


ÉS még vegyek hipernetet... Még mit ne?

3G-re nincsen térerő, akkor mit képzelnek ezek a szemét Telenorosok?



2012. febr. 28. 20:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Jó akkor 100-200 méter, most mindegy.
2012. febr. 28. 20:16
 2/8 waland ***** válasza:
Magas, vastag házfalak, sok mobilnetező... ezer oka lehet
2012. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó akkor tegyenek fel egy adóvevőt a ház tetejére.

A tesóm a VI. Kerületben lakik, és őt körbe veszik a falak, de ott full térerő van HSPA -nál, mert van adótorony a ház tetején.

Ja és papáméknál akik Szügy nevú faluban laknak Nógrád megyében Balassagyarmattól 5 km-re, ott, igaz hogy csak kint a lugas altt, de van térerő 3G-re, általában 2-3 csík van, és a legeslegközelebbi adótorony Balassagyarmaton van, tőlük 5 km-re. Akkor ezt nem értem.

Nem lakom olyan messze az utcától, kb 20 méter, ott a közös udvarban a telómon 6 ból 4 csík térerő van a házban viszont 1-2.

Ezt nem értem hogy egy egyszerű fal hogy tudja ennyire leárnyékolni?

Még az is lehet hogy van adótorony a ház tetején, de a tesóm is a földszinten lakik, és mégis full térerő van ott.

Szerintem itt nincsen adótorony a ház tetején, sőt, szerintem az egész környéken nincsen!

2012. febr. 28. 20:45
 4/8 waland ***** válasza:
Lobbizni kell a telenornál, panaszkodni az internetes/telefonos ügyfélszolgálaton, összeszedni több embert akit zavar stb. Előbb-utóbb kénytelenek tenni valamit.
2012. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
HSDPA (3G) sincs?
2012. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tedd a gépet az ablak közelébe és a sticket mindig előlapi USB portra telepítsd. Az is számít, miből épült a ház, téglafal jobb, mint a beton.

Én Vodás vagyok, kertes ház, téglából van (XVII. kerület), itt a HSDPA (3G) igen jó sebességgel fut. Négy vonalas a térerő. De be kellett irni az APN, DNS1, DNS2 számsorokat.

2012. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok, most USB-vel feltettem a modemet az ablak tetejére, ott most hol van 3G, hol nincs, szóval ilyen 1 percig van utána már pirosan világít a modem, és akkor megnézem hogy mennyi csík van még, és döbbenten látom, hogy azt írja ki a hálózatra, hogy ismeretlen. 5 perc múlva megint lesz térerő 3G-re, de csak 1-2 percig, utána elmegy. Most a hálózat automatikusra van rakva, tehát ha elmegy a 3G akkor átmegy 2G-re de az köztudott hogy halál lassú.
2012. febr. 29. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Hálózati preferencia: kizárólag 3G. Ezt próbáld meg, és írd be az APN-t (internet@szolgáltató neve.net), illetve a két számsort a DNS szerverekhez. Az ügyfélszolgálatot kérdezd meg, mert én Vodás vagyok.
2012. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!