Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Idézetes oldalak mire jók?

Idézetes oldalak mire jók?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el, hogy mire jó ez facebook-on? Szerintem Magyarországon van a facebook legtöbb felesleges oldala...akkor nem lenne felesleges, ha saját idézeteket tennének ki, de amíg ugyanazt a népszerű idézetet beteszik 5000 ilyen oldalra, addig nem látom értelmét...ki van ezzel még így? Illetve volt régebben arról szó, hogy fizetőssé teszik az oldalak használatát...szerintem majd pont ezért fogják megtenni, hogy az ilyeneket elkerüljék.
2012. márc. 29. 09:08
 1/6 2xSü ***** válasza:

A dolog egyszerű. Valaki találkozik egy idézetes oldallal. Rájön, hogy ilyet ő is tudna csinálni, hiszen idézetből milliónyit lehet fellelni. Esetleg vannak idézetek, amelyek nem tetszenek neki, így elhatározza, hogy ő máshogy fogja csinálni. Csinál tehát egy saját oldalt, nem tudván, hogy még kb. ezer hasonló oldal létezik.


A jelenséghez hozzájárul az, hogy valamiért minden tizenéves azt gondolja, hogy KELL csinálnia valami honlapot, blogot, Facebook oldalt. Itt a gyakorikerdesek.hu -n is sokszor elhangzik a kérdés, hogy „mit tegyek még az oldalamra, hogy jobb legyen?”. Ha nem tudod, akkor minek csinálsz oldalt? Fordítva kellene működnie: Van valami, amit meg akarok osztani másokkal, és keresem, hogy mi erre a legjobb forma. De akár tetszik, akár nem ez a jelenség létezik.


A megoldás, hogy nem kell ezekkel törődni. Ha tényleg érdekelnek az idézetek, akkor keresni kell egy neked megfelelő oldalt, és nem foglalkozni a többivel. Ha valaki posztol egy idézetet, akkor vagy megnézed, vagy nem. Végül is te döntöd el, és a Facebook üzenőfalán szépen be lehet állítani, hogy milyen tartalom jelenjen meg, kiket vegyen bele mindenképpen, és kiket ignoráljon.


> Illetve volt régebben arról szó, hogy fizetőssé teszik az oldalak használatát…


Igen, meg szó volt arról is, hogy ingyen lesz a sör. A Facebook szerintem nem tervezett soha ilyet, mivel nem érdeke fizetőssé tenni sem az oldalak, alkalmazások használatát, sem a készítését. Az alkalmazások terén történtek szigorítások, ami miatt a Pistikék nem igazán tudnak alkalmazásokat készíteni, mert kötelező a https használata, ami legtöbbször saját domain nevet, illetve saját szervert tesz szükségessé, az ingyenes tárhelyek nem biztosítanak olyan szolgáltatást, amivel alkalmazásokat lehet kiszolgálni.

2012. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem :) hát lehet igazad van. de ha nem is lesz fizetős, szigorítások ott is lesznek. legegyszerűbb az lenne, ha a létrehozásnál a tiltott szavak közé az idézetek szót is bevennék, de hát ez a legkisebb bajuk a fejlesztőknek :D
2012. márc. 29. 19:21
 3/6 2xSü ***** válasza:

Itt is kb. piaci viszonyok uralkodnak. Ha szükség van ennyi idézetes oldalra, akkor szükség van. Ha nincs, akkor idővel a számuk is csökkenni fog. Akinek nem tetszik, egyszerűen nem látogatja ezeket. Az Facebookon is, ugyanúgy ahogy az interneten, a TV-ben, vagy egy könyvtárban is jóval több dolog van, ami nem érdekel, mint ami igen. De nemes egyszerűséggel az ember nem olvas olyan könyvet, ami nem érdekli, nem néz olyan TV műsort, honlapot, ami nem érdekli. Ugyanígy nem néz olyan Facebook oldalakat, ami nem érdekli, illetve kiveszi az üzenőfaláról azokat, akik rendszeresen olyan témát hoznak fel, ami nem érdekli.


Ha bármilyen ilyen jellegű, tulajdonképpen valós ok nélküli korlátozást vezetnének be, az elégedetlen felhasználókhoz vezetne, ami a Facebooknak nem érdeke.


Másik oldalról ez egy magyarországi jelenség. Nem biztos, hogy globálisan is lenne ilyen jelenség, így a Facebook nem igazán fog foglalkozni ilyen marginális kérdésekkel.


A Facebook rendszere épít arra, hogy a felhasználók döntsék el, hogy milyen tartalmat szeretnének megosztani, illetve „fogyasztani”. Miért korlátoznának bárkit is ebben? Azt sem lehet, hogy egyetlen idézetes oldal sem legyen, mert erre is szükség van. Akkor meg mi alapján döntenék el, hogy ki indíthat ilyen oldalt és ki nem? (Nem, az sem megoldás, hogy a régiek maradhatnak, újakat viszont nem lehet létrehozni.)

2012. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nos igen, tudom, hogy bárki bármit csinálhat, akinek meg nem tetszik az ne nézze, csak hát inkább a személyekkel van a probléma, akik ettől érzik magukat népszerűnek.
2012. márc. 30. 22:07
 5/6 2xSü ***** válasza:

Azt hiszem érdemes minden téren kettéválasztani a jelenségeket, körülményeket. Ha valamin tudsz változtatni, akkor semmi ok az aggodalomra, hiszen tudsz rajta változtatni. Ha nem tudsz változtatni rajta, akkor meg tökéletesen felesleges rá szót pazarolni.


Egyébként nekem is van két olyan alkalmazásom is, ahol az idézeteknek központi szerepük van, illetve az egyik tulajdonképpen csak idézeteket ad. Bár azt hiszem ezek kicsivel másabbak a többieknél. Egyrészt ezek az alkalmazások már 3 éve működnek, mikor még azért nem volt ennyi az idézetes oldalakból. Az egyik alkalmazásnál az idézeteknek csak másodlagos szerepük van. A másik alkalmazás tulajdonképpen ezeknek az idézeteknek egyfajta kivonatos formáját adják. Viszont ezek nem Copy-Paste idézetek, mivel egy filozófiai iskolában lettek összegyűjtve. Egy részük az iskola vezetőinek, alapítójának idézetei, ezért máshol nem is igazán lelhetők fel. A másik részük viszont klasszikus ókori filozófusok, bölcsek, vallásalapítók gondolatai. Az idézetgyűjtemény eléggé tematikus, erős kritériumok alapján lettek szűrve. Az egyik alkalmazást százezernél több ember próbálták ki, a másik csak pár tízezer emberhez jutott el, de ma már kevésbé látogatottak.


Szerintem talán érthető, hogy mivel úgy érzem ezek valóban képviselnek valamit, amit a konkurens oldalak nem, ezért nem fogom őket megszüntetni, pusztán azért, mert előtte is voltak már hasonló oldalak, alkalmazások és azóta is készültek nagy számban hasonlók.


Én pl. úgy vagyok vele, hogy ritkán játszom Facebook játékokkal. Vannak bizonyos játéktípusok, amik abszolút nem érdekelnek. De nem panaszkodom rá, hogy ilyen sok van belőlük, hiszen elférnek a Facebookon, bizonyára ha ennyi van belőlük, akkor azért igény is van rá, ha meg nem, úgyis csökkenni fog a számuk. Nekem nem kell velük foglalkoznom, tehát nincs rá okom, hogy panaszkodjak. Ha valaki túl gyakran hív meg egy játékra, akkor max. tiltom az illető játékmeghívóit, vagy magát az adott játékot. De ezt ritkán teszem meg. Végül is nem órákat vesz el az életemből, hogy rápillantsak, majd menjek tovább az olyan bejegyzésekre, oldalakra, ismerősökre, akik valóban érdekelnek.

2012. márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen, amit te csináltál, az egy magasabb szintű dolog :)
2012. ápr. 1. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!