Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router beállítása?

Router beállítása?

Figyelt kérdés

Vettünk egy Tp-linkes routert TL-WR741ND-s model.Néha bejön, néha nem a 192.168.1.1. Statikus az ip címünk és amikor beírom a quick setup-nál a DNS-t stb. utána ezt az üzenetet írja ki Error code: 5008

WAN IP address and LAN IP address cannot be in a same subnet. Please input another IP address. Nem tudom mit kell csinálni, sajnos nem értek hozzá és nagyon jó lenne ha segítenétek.


2012. aug. 18. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyökér a szolgáltatód(mint sok kis vidéki szolgáltató), belső IP-t oszt ki, ami megegyezik, a router LAN oldali IP címével, ezért nem lehetséges a routolás. Megoldás Network---->LAN--->írd át az IP-t mondjuk 192.168.2.1-re, és már működni is fog.
2012. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Lehetséges, hogy a dhcp beállításokat is módosítanod kell. DHCp--->DHCP setting ---> a felső két ip-t írd át úgy, hogy ha 192.168.2.1-et adtál meg LAN oldai IP-nek, akkor oda a 192.168.2.100 alá pedig a 192.168.2.200 kerüljön.
2012. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen tartományból van az a statikus IP cím? A hibaüzenetből feltételezem a szolgáltató belső hálózatának IP címe a WAN cím. Úgy tűnik ez azonos tartományból van mint a te LAN címeid.
2012. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beállítottam mindent ahogy kell, de most nincs internet a roteren keresztül.
2012. aug. 18. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan honnan szívjuk ki azt, hogy "mindent amit kell" nálad mit jelent? Talán ha részleteznéd, hogy mit állítottál, a géped kap e IP címet, és ha igen akkor milyet sorolhatnám, akkor el tudnánk indulni.
2012. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!