Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől ez a nagy facebook...

Egerecske kérdése:

Mitől ez a nagy facebook függőség manapság?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy, csak így tudják tartani a kapcsolatot a barátokkal. Talán van benne valami, nem tudom.

Persze mint a szomszédcsaj is kilép a kapun, tesz vagy 20 métert máris, telóval ott van hogy facebookozik. Villamoson ha ismerőssel utazok, nem lehet vele normálisan beszélgetni, mert egész úton a telót nyomja, lehet h én vagyok maradi de ha beszélgetünk személyesen azért nézünk egymásra valami szinten. meg a többi, hogy ozd meg ezt azt amazt, mer ez meg az meg amaz lesz,stb.


2012. aug. 18. 14:33
 1/5 anonim válasza:
Én akkor szoktam bekapcsolni, ha unatkozom, vagy már minden oldalt megnéztem, ami érdekelt. Lehet, hogy élőben sokkal jobb beszélgetni, de azt a mennyiségű információt, amit egy nap alatt a Facebookon láthatunk, és állandóan bővül, nehéz élőben reprodukálni. Leginkább az okozhat "függőséget", hogy folyamatosan újabb és újabb információk tűnnek fel a hírfolyamban, ezért a Facebook sohasem lesz unalma. Csak frissíteni kell, és máris új tartalmakat láthatsz.
2012. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Facebook függőség=netfüggőség,az amcsiknál már rengetegen bereccsentek a nettől,itt is egyre csak több lesz belőlük,hozzá kell szokni,legfeljebb majd megtelnek itt is a pszichiátriák mint náluk.
2012. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiatal generációk vannak szerintem csak ilyen "függőség" veszélynek kitéve, mert nem tudják ezt a hirtelen jött fejlődést hova tenni. Akik átéltek már hasonló információs és technikai forradalmat (televízió, kábeltévék megjelenése MO.-n, internet bevezetése, közösségi oldalak első hulláma) azok már valamivel "immunisabbak" erre. Az viszont sajnos tény és én is tapasztaltam, hogy ha összeül egy fiatal négy-öt tagú társaság akkor mindenki előkapja az okostelefonját és Facebookozik - ott írkálnak egymásnak, két fél kibeszéli az asztalnál ülő harmadikat, satöbbi. A Facebook tehet róla? Nem, a gyerekek nem tudják kezelni a dolgot. Pár éve még sértés volt az, ha társaságban egyáltalán elővetted a telefont (sőt, szerintem jobb helyeken még ma is annak számít). Nem tudják kombinálni az etikettet és a netikettet. Az internet az korábban olyan volt, hogy leültél a számítógép elé és akkor interneteztél. Most meg ott van a zsebedben és akárhol előkaphatod - a gyártók is ezt a mobilitást hirdetik, csak nem illene így visszaélni vele.
2012. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mi amikór összejöttünk anó ,4-5 en, mentünk focizni,, bicajozni,, stb
2012. aug. 18. 15:04
 5/5 anonim válasza:
Én facebook-on csak olyanokkal tartom a kapcsolatot, akikkel szeretnék találkozni is... Hülyeségnek tartom, hogy ha nem találkozunk személyesen, akkor csetelgessünk meg ilyenek. Ha nem vagyunk olyan jóban, hogy élőben találkozzunk, akkor engem hagyjon békén;)És tényleg túlzás,amit egyesek a facebookon művelnek...
2012. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!