Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WiFi! Az internetszolgáltatóm...

WiFi! Az internetszolgáltatóm nem szól bele ha wifivel megosztom a netem?

Figyelt kérdés
Két lakás között szeretném megosztani a netem (családon belül) mert így sokkal olcsóbb lenne. Tudják ezt korlátozni, vagy bármit is tenni ellene? (plusz pénz stb.) Nem igazán értek ezekhez a wifis dolgokhoz azért érdeklődöm. Köszi!
2012. aug. 23. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szól bele.
2012. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk régen benne volt a szerződésben, hogy csak egy számítógépre szól az internet, de nem figyelik, hogy te mit csinálsz a beérkező vonallal. Szóval hacsak nem valami utolsó, névtelen szolgáltatónál vagy, akkor nyugodtan megoszthatod.
2012. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szerződés egy háztartásra szól. De ők sose fogják tudni hogy a szomszéd is használja, ha wifivel osztod meg. Kábeles megosztásnál necces lenne, mert egy ellenőrzéskor bebuknátok.
2012. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk még sose kopogtattak be hogy jónapot jöttünk ellenőrizni hogy nem osztja-e meg a netet.
2012. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne ha a szolgáltató elkezdené körbeásni a kertet kábelek után kutatva...
2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Az is érdekes lenne, ha egy utcában csak egy lakásnál fizetnének elő a szolgáltatásra, csodák-csodájára mégis elérhető lenne az internet minden lakásban...
2012. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Golan Trevize ***** válasza:

Nekem a (sima, lakossági) szerződésem ÁSZF-ében sehol nincs, hogy csak egy gépen használhatnám.

Sőt, rám akartak tukmálni egy ingyen WiFis routert.

Ezen kívül, amikor hibabejelentést tettem, akkor is meg szokták kérdezni, hogy használok-e routert, és azt is újra indítottam-e.

2012. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
~2006-ig a T-Comnál egészen biztos, hogy voltak olyan szerződések, amiben kikötötték, hogy csak egy gépre érvényes a szerződés. Ez persze nem azt jelenti, hogy ellenőrizték vagy érdekelte volna őket, ha 3-4 gép kap vonalat a lakásban, csak így ha okoska felhasználó megosztotta a netet és valamit elszúrt, akkor nem tudta az ügyfélszolgálatot cseszegetni. Na meg ugye akkor a fizikai korlátok is mások voltak a legtöbb szolgáltatási területen.
2012. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Csak belegondolva, ezzel a wifi lehetőséggel, ugye egy lakás kiesett aki szerződne, és így nem biztos hogy üzlet nekik. De akkor nincs gond, az a lényeg.
2012. aug. 23. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!