Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router beállitásban ki tud...

Router beállitásban ki tud segiteni, ha már a szolgáltato sem?

Figyelt kérdés
Vettem egy wifi routert,tl-wl740n,de nem müködik. Felhivtam az invitelt,végigmentünk 2-szer a beállitásokon,de nem jött be a net. Megprobáltam a modemröl csatlakoztatni a gépem,de ugyse jött be,797-es hibát ir. kb 1 óra szenvedés után azt mondtàk,hogy biztos a gépemmel van baj,hivjak szerelöt. Pedig a régi routerrel soha semmi gond nem volt. Mégis mit csináljak most? 2 napja probàlkozunk,de semmi. Nem hiszem,hogy a géppel van gond,mert 2 géppel is probàltuk,de egyiken sem sikerült behozni a netet.
2012. szept. 22. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Drivert kéne frissítened a hálókártyán. Szedd le a hálókártya driverét, indítsd újra a gépet. Win 7 64 bit igaz?
2012. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
33 bit. De akkor a régi routerral miért nem volt semmi gond?
2012. szept. 23. 07:34
 3/9 A kérdező kommentje:
32-t akartam irni. csak olyan rossz telorol pötyögni...
2012. szept. 23. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy hiányosan adod elő, vagy én nem értek valamit.

Amikor modem+PC a konfiguráció, akkor a belépési jelszót a PC-ben adom adom meg és működik.

Amikor modem+router+PC a konfiguráció (erre cserélve), akkor PC-ből kiszedni a belépési azonosítót, és azt a routerben kell megadni, mert csak így működik.

Bármikor, amikor felmerül NET problémám és router is van, első dolgom, hogy egy hibás elemet (feltételezve) kiveszek a rendszerből, ez a router és marad a modem.

Tudniillik, ha nem megy a modemmel, akkor minek utána a router beállításaival bajlódni, nem is mehet!

Ha megy a modem, akkor jöhet a routeres konfig átállításokkal....

2012. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hivtunk szerelöt,ö se tudta megcsinálni,ki kell cseréltetni a routert. Modemröl neki sikerült kapcsolodnia,bár ö másik gêppel csinálta,nekem nem ment.
2012. szept. 23. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben a történetben több érdekes elem van..

"Ha már a szolgáltató sem"..

A szolgáltató akkor tud segíteni, ha az ő általa adott routert használod, annak a beállításait tudja elmondani.

Itt csak az a gond, hogy akinek mondja az nem ért hozzá annyira, hogy kövesse, amit mond, elmondani nem egyszerű, csinálni viszonylag magától értetődő, de az alapok ismerete nélkül nem megy!

A szerelő: nem milyen szerelő az, aki egy Windows (az van ugye, mert eddig ez sem derült ki!) alatt nem tud egy modemet (pontosabban a PC-ben) beállítani, jelszót beírni??

Innen kezdve: biztos rossz az a router??

De Te tudod....

2012. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon okos itt mindenki,csak kár,hogy mindenki csak okoskodik. Egy sima routert én is be tudok állitani a gépen. Csak éppen ez valami miatt nem müködik.
2012. szept. 24. 08:03
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

"Modemröl neki sikerült kapcsolodnia,bár ö másik gêppel csinálta,nekem nem ment."


itt írod le a hiba gyökerét: a gépeddel (gépeden) van valami gond.

mint már feljebb írták: frissítsd/telepítsd újra a hálókártya driverét!

2012. szept. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy sima routert én is be tudok állitani a gépen.."

Ha be tudod állítani, akkor én is csak a normál beállítási procedúrát tudnám "elmondani", de úgy tűnik, az nem vezet eredményre.

Én innen kezdve mit tudnék még mondani?

Amúgy köszönöm a segítő szándékú válaszomra tett megjegyzést.

Megérdemlem, mi a bánatos ..ak próbálok én segíteni??

Szép napot..

(De ha még egy szimpla modem beállítás sem megy, a router azért cifrább...)

2012. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!