Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router beállítása csak...

Wifi router beállítása csak vezeték nélküli kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Többször állítottam már be wifi routert,de most olyan problémám van, hogy úgy kéne,hogy vezeték által nem lenne összekötve egy géppel sem! Csak vezetéknélküli net lenne használva, mivel csak egy laptop van a háztartásban!

Ilyenkor mi a teendő? Ugyanúgy tudom beállítani,mint alapesetben, amikor pl egy asztali PC-vel van összekötve a router LAN-ja?



2012. dec. 11. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom típustól is függ, de általában az alapbeállítás DHCP, a router beállításához meg az IP cím és az alap user/password benne van a leírásában. Ha szerencséd van, a wifi-n keresztüli admin bejelentkezés is engedélyezve van alapból és akkor már ugyanúgy tud működni a beállítás, mint vezetékről.
2012. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első beállításkor valószínűleg nem úszod meg a kábelezést. Utána ugyan úgy kell eljárni, mint ha vezetékes eszközök is lennének a hálózatban.
2012. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A router leírása már nincsen meg. Most azért érdekel,hogy hogy kell beállítani,mivel új net lett bekötve, a Tarros dinamikus IP cím után,most T-home-os ADSL lett, és gondolom így újra kell telepíteni a routert is! :)

Köszi a segítséget

2012. dec. 11. 12:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ugyanúgy kell beállítani,mint alapesetben? És a kábel kihúzása után is fogja venni a wifi jelet a laptop?
2012. dec. 11. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tarros dinamikus IP cím után,most T-home-os ADSL lett, és gondolom így újra kell telepíteni a routert is"


Nem értem. A routeren pontosan mit kellene újratelepíteni? Valószínűleg az THome-ADSL is DHCP, ha nem kértél fix IP címet. Modemet gondolom kaptál. Innentől kezdve szerintem csak a bejelentkezési adatokat kell átírni a routeren.

2012. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A routeren annyit kell állítani, hogy a WAN az nem Dynamic IP, hanem PPPoE és megadod az ADSL felhasználónevet és jelszót. Ha a gép eddig csatlakozott wifin, akkor ezután is fog. Sőt ha wifin eléred a konfig oldalt, akkor a kábellel sem kell játszani.
2012. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"És a kábel kihúzása után is fogja venni a wifi jelet a laptop?"


Ha egyszer beállítottad (így vagy úgy), akkor már mindegy neki, hogy kábellel vagy wifi-vel kapcsolódsz hozzá. (Ez csak a fizikai réteg, e felett ugyanúgy működik.)

2012. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!