Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért működik csak statikus...

Miért működik csak statikus IP cím beállításon a Router, mikor ADSL dinamikus netem van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Adott egy D-link modem és egy Tp-link router. Az internet sima modemhez kötve tökéletesen működik.


Mikor rákötöm a Routert (megfelelően), és webes felületen beállítom a Dinamikus Ip-t, vagy a PPPoe csatlakozás, akkor nincs internet.


Viszont, ha a Dinamikus IP címet másolom ki és beírom a Statikus IP címhez, akkor van.

Ez így jó is lenne, csak sajnos az internetszolgáltatóm minden csatlakozásnál Dinamikus Ip címet oszt ki, így mindig be kell írnom az újból kapott Dinamikus ip címet a statikushoz.


Már számtalan variációt próbáltam, de idáig csak ezzel működött. Azt szeretném elérni, hogy ne kelljen folyton beállítani, hanem automatikusan működjön az internet...


Egyébként T-homeos, ADSL internetünk van.


2013. jan. 26. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felhasználónév/jelszavas internethez a PPPoE beállítás kell.

[link]


Utána engedélyezni kell a DHCP-t, hogy a belső IP-ket a router automatikusan ossza ki.


[link]

2013. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a beállítást már korábban is próbáltam, de sajnos a probléma még továbbra is fennáll... (ilyen beállítások mellett sincs internet, csak a statikus variáción)
2013. jan. 26. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Windowsban a hálózati adapterbeállításoknak így kell kinéznie

[link]

2013. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egészben az a vicc, hogy mindent úgy csináltam, ahogyan a telepítési útmutatóban állt és természetesen megnéztem a TCP/IP beállításoknál is,hogy automatikus címzés legyen.


A router beállítás és telepítés már rengeteg időt elrabolt tőlem, ezért gondoltam végső elkeseredésemben,hogy megkérdezem itt, mi lehet a probléma. Úgy gondolom, hardver hiba nem lehet, mivel megfelelően működik...


Talán kompatibilitási gondok fordulhatnak elő, de lövésem sincs, miért nem akar pl.: a PPPoE beállításnál működni. Utána a DNS kiszolgáló címét is beírtam automatikusan, eredménytelenül....

2013. jan. 26. 16:20
 5/5 anonim válasza:
Nekem is hasonló gondom van csak nekem dinamikus IP kiosztású internetem van (invitel) és a router csak statikust akar beállítani, dinamikusnál 0 ák vannak
2013. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!