Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudja a lakótársam...

Hogyan tudja a lakótársam korlátozni a sávszélességemet?

Figyelt kérdés
Van erre valami mód úgy, hogy nekem semmit ne kelljen a gépemre feltelepíteni? Wifin jön az internet, és amikor elkezdek letölteni pár perc múlva már csak 2-300 kilobájttal szedem a dolgokat 2-3 MB helyett, de ez csak akkor van ha ő is itthon van. Kinézem belőle az a baj mert állandóan játszik a neten ha nem dolgozik és mindig rinyál mindenért. Meg úgy viselkednek a barátnőjével mint az óvodások.(pl szándékosan bosszantanak, meg beszólogatnak) Lehet az internettel van gond? De akkor meg furcsa, hoyg csak akkor amikor ő is hazaér.

2013. febr. 25. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az okosabb routereken lehet állítani a sávszélesség elosztását és azt is, hogy milyen tevékenységek kapjanak nagyobb sávot. Butább routerek viszont hagyják, hogy nagyobb kábelen lévő gépek teljesen elszívják a netet. A torrent kliens futtatása tipikusan ilyen sáv zabáló tevékenység.
2013. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nagyobb kábelen lévő? Amúgy a router buta. Nekem is eszembejutott ez és meg is néztem rögtön de nincs rajta ilyen beállítási lehetőség. (vagy csak én nem találtam)
2013. febr. 25. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Butább routerrel tapasztaltam én is, hogy hiába futott ua. az alkalmazás mindkét gépen, hiába bírt volna a levegő mét több bitet, a kábelen lévő gép "elszívta" a vezetéknélkülitől a netet (mondjuk nálam absz. nem volt net)

Amit tehetsz:

A.) Okosabb router beszerzése

B.) Szép szóval, ha nem megy betartással elérni, hogy korlátozza le a sávszélességét.

2013. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
egyik gép sincs kábelen.
2013. febr. 25. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!