Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha van egy netbookom Vodkafono...

Ha van egy netbookom Vodkafonos mobilnettel, miután lemondtam a mobilnetet, tudom használni a gépet vezetékes internettel?

Figyelt kérdés

A netbook egy Vodafone mobilnet előfizetés mellé lett véve, 2 év hűségidőre. Ez most lejár. le akarjuk mondani, mert nagyon lassú volt, és helyette előfizetni valami normális vezetékes netre. Ha beköttetjük a netet, hozzá veszünk egy routert, akkor azzal wi-fin keresztül lehet netezni? Függetlenül attól, hogy a gép Vodafone-os?


Amúgy a net nem USB stickkel van, hanem egy darab SIM kártya van benne a gépben, az akksi alatt.


2013. ápr. 6. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem értem, miért volt lassú,de te tudod. Én évek óta USB sticket használok és a szélessávon nem lassú, egészen jó sebességgel fut. Ez is Vodás.

Azt nem értem, hogy alapjában véve kicsi és hordozható gépet minek kellene kábeles nettel asztalivá tenni?

Egyénként van benne hálózati kártya és kábeles csatlakozó? Ha nincs, marad a wifi.

2013. ápr. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha van a netbookodon wifi opció, akkor azon keresztül bármilyen wifis hálózatra rá tudsz kapcsolódni! előtte ki is próbálhatod valahol, én okostelóval szoktam wifin netezni, akkor nem számit hogy milyen mobilszolgáltatónál vagy!
2013. ápr. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: igazából nem az enyém a gép, hanem a barátnőmnek vettük. Úgy megtetszett neki, és gondolta, ha majd utazik hozzám /távkapcsolatban vagyunk/, akkor tök jó lesz neki, hogy tud azzal netezni. Aztán úgy alakult, hogy végülis csak otthon használja, mert gép és net nálam is van. Szóval ilyen alapon hülyeség volt hordozható gépet venni, az igaz.


Viszont ez a Vodafone-os net, ami neki van, valami iszonyú szar... eleve már a havi 8 giga adatkorlát is rémes. Még Youtube-ozni sem tud felhőtlenül, mert sajnos észre sem veszi az ember és már elérte a 8 gigát. Volt olyan, hogy hónap elején léptük át a 8 gigát véletlenül, és számlazárásig várni kellett, hogy vissza gyorsítsák. :S Addig meg horror, hogy mennyire lassú volt. Egy 3 perces Youtube-videót ilyen fél óráig simán képes tölteni ekkor... Szóval már ez az adatkorlát egy elég nyomós indok, hogy lemondjuk ezt a mobilnetet.


De sajnos egyébként se mindig megfelelő a sebessége. Most fejből nem tudom, milyen sebességű lehet, de egy példa: míg az én itthoni netemmel le tudok tölteni egy 100-200 megás fájlt kb. 5 perc alatt, addig a barátnőm netével ugyanez olyan 3/4-1 óra simán megvan...


Amúgy igen, van a gépen csatlakozó. Szerintem hálókártyának is kéne benne lennie...

2013. ápr. 7. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tényleg nem értem.

Nekem USB stickem (Broadband) van, Easy Internet Nonstop csomag, 8 GB korláttal. Az igaz, hogy nem töltök le se játékokat, se filmeket (1 GB memóriával ez nem is lehetséges). A videók normálisan futnak, nincs lassítás.

Valamilyen beállítási vagy térerő probléma lehetett, nálam ilyen nincs. Szépen fut szélessávon, úgy, hogy Eset Smart Security6 a védelem rajta. Se trójai, se más fertőzés nincs rajta, időnként cserélem az Adobe Flash Playert és a Javát is, frissitések mellett.

2013. ápr. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es:


Hát pedig ami a barátnőmnek van, az valami iszonyúan szar net. :S 2011 elején, vagyis 2 éve fizettünk elő rá, de szinte állandóan panaszkodik, hogy milyen egy fos, és ahogy letelik a hűségidő, ő bizony megszünteti, és bekötteti a korábbi T-Home-os kábeles netet, ami volt neki. De az az igazság, hogy meg is értem őt, mert mikor ott vagyok nála, akkor sajnos én is tapasztalom, hogy mennyire egy hulladék az a net. Néha megy rendesen, de össze se lehet hasonlítani az itthoni 15 Mbites, vezetékes, korlátlan forgalmú netemmel...

Túl hamar elérjük az adatkorlátot /észre se veszed, hogy megnéztél pár Youtube vagy akármilyen videót, és sutty, már túl is lépted :S/, sokszor megszakad a kapcsolat. De olyan is akad, hogy csak szimplán hót lassú, holott még be se lassították forgalom túllépés miatt...


Rosszul lenne beállítva valami? Hát van netkapcsolat és kész. Ezen kívül mit lehet még állítani???


Térerő: az 5-ös skálából általában mindig olyan 2-3-on van, szóval szinte soha nincs maxon. Egy érdekesség: 1-1-szer előfordul, hogy 5-ből 5 kocka van, és akkor valamiért dög lassú a net. :SSSSS


Egyébként a párom gyulai, viszont a netre Pesten a Mammutban fizettünk elő neki rá. A gépet is ott a vettük, a Mammut 1 vagy 2-ben lévő Vodafone-nál. Mondta is az ottani srác, hogy BP-en és körzetében a legnagyobb a lefedettség. Vagyis nálunk, Érden is jónak kellett volna lennie. Ehhez képest, mikor kipróbáltuk, iszonyat szar volt a sebesség. :SSS


Egy dolog tuti: ezt a netet 1000000%-ra le akarjuk mondani, mert egy rakás szar /legalábbis a miénk/, úgy, ahogy van...

2013. ápr. 9. 01:07
 6/8 A kérdező kommentje:

Játékokat, filmeket mi se szedünk az ő mobilnetével, már csak a 8 giga korlát miatt se. Na meg persze a sebesség...


Amúgy attól, hogy 1 GB rendszermemóriád van, miért ne szedhetnél játékokat??? le szedni le tudod, az már kérdés, hogy lehet, hogy a netbookodon nem fog futni. :) /netbookod van neked is, ugye?/

2013. ápr. 9. 01:10
 7/8 A kérdező kommentje:
*már más kérdés
2013. ápr. 9. 01:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Dell Inspiron netbook, Vodás, de a régebbi, sticckel fut rajta a net.
2013. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!