Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a Cleverbot és hogy működik?

Mi a Cleverbot és hogy működik?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A Cleverbot egy gép által vezérelt chat-robot.

Szépen beírod a keresőbe, ott az első találat, katt arra, és beszélgetsz vele. Értelmes beszélgetésre ne várj.


Amúgy meg nem értem hogy miért nem tudsz rákeresni.

2013. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bernbaer01 válasza:
95%
A Cleverbot, az egy több nyelven is elérhetô cuc, aminek a lényege, hogy látszólag vàlaszol neked. Nem tudom hogy is működik ez pontosan, de megpróbálom neked kifejteni. Először minden nyelven betesznek, mondjuk 50 alap kérdést. Egy egszerű szkript segítségével megnézik milyen országban laksz, majd egy az országokhoz tartozó beszélt nyelv adatbázisból kikeresik milyen nyelven válaszoljon. Nahát ugye akedves júzer mindig be tud olyanokat írni, amitől kettéáll a programozó füle. Mivel (szerintem) ezt a milliónyi kérdést lehetetlen lenne leírni, valamint a válaszokat kismilli A Cleverbot, az egy több nyelven is elérhetô cuc, aminek a lényege, hogy látszólag vàlaszol neked. Nem tudom hogy is működik ez pontosan, de megpróbálom neked kifejteni. Először minden nyelven betesznek, mondjuk 50 alap kérdést. Egy egszerű szkript segítségével megnézik milyen országban laksz, majd egy az országokhoz tartozó beszélt nyelv adatbázisból kikeresik milyen nyelven válaszoljon. Nahát ugye akedves júzer mindig be tud olyanokat írni, amitől kettéáll a programozó füle. Mivel (szerintem) ezt a milliónyi kérdést lehetetlen lenne leírni, valamint a válaszokat kismillió módon meg lehet fogalmazni, a júzer kérdését kidobja egy másik júzernek. Majd amit ő válaszol, azt bedobja neki. És most ugyanezt képzeld el több száz ezer emberrel. Így nem két ember csetel, gyakorlatilag, hanem az alap kérdésekhez hozzáadott júzerek által kérdezett-megválaszolt kérdésekre válszoló robot a Cleverbot.
2013. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bernbaer01 válasza:
100%

Elnézést kérnék, nem másolni akartam, hanem elkezdtem írni és te hamarabb fejezted be, kedves elsô válaszoló.

Azt viszont kihagytam, hogy magyar nyelven még elé gyerekcipőben jár, azt mondják legalábbis. SZ. V. SZ(szerény véleményem szerint), ilyen fajta rendszerrel soha nem lehet tökéletes. A rendszer alapjait pedig onnan veszem, hogy gyakran, a ,, Hogy hívnak? " és a ,, Hány éves vagy? " jellegû kérdésekre teljesen eltérő válaszokat kapok. Bár ezt, az ilyen jellegű kérdések szűrésével és/vagy eltávolításával megoldhatnák igazán.

2013. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
;) ismerős a szitu
2013. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes működési elv, hogy mások válaszait dobja be, erre nem gondoltam. :)


Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a beszélgetés nyelvét szerintem nem a lakóhely alapján határozza meg a program, hanem a beírt mondatból.


Példa (most csináltam):


én Hello!

cb How are you?

én Salut!

cb Que?

én Szia!

cb Ki vagy te?

2013. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!